Vyberte sa po stopách Pabla Escobara

| Cestovanie, Pozvánky | 31. 8. 2018

Chcete vedieť, kde a ako žil Pablo Escobar, ako teraz vyzerá jeho vila a či je Kolumbia stále najväčším producentom kokaínu na svete? Príďte 21. septembra o 20:00 do Tabačky Kulturfabrik na Cestovateľskú prednášku s Ľubošom Fellnerom.

V 70. a 80. rokoch 20. storočia distribuovala Kolumbia do sveta až 80 percent kokaínu. V meste Medellín sa k moci dostal narkomanský kráľ Pablo Ecsobar a netrvalo dlho, kým pokryl 80 percent drog dovážaných do USA. Z pomerne chudobného zlodeja sa postupne stal jeden z najbohatších mužov sveta, vlastnil množstvo nehnuteľností, súkromnú zoologickú záhradu s exotickými zvieratami, lietadlá, dve ponorky na pašovanie kokaínu, chcel sa stať prezidentom Kolumbie, no nakoniec skončil vo väzení, ktoré si dal sám postaviť. Pablo si najprv vybudoval obdiv u nemajetných obyvateľov Medellínu, pretože sa správal ako slovenský Juro Jánošík (dotoval kostoly, nemocnice, chudobných, staval parky, futbalové štadióny), no postupne sa k slovu dostávali jeho mafiánske praktiky – kriminalita, vraždy, vybuchovanie bômb v uliciach. Údajne mal na svedomí smrť približne 4000 osôb, medzi nimi i sudcov, policajtov, novinárov a politikov. Pabla Escobara zastrelila polícia, keď mal 44 rokov, no jeho príbeh prežíva dodnes. Pri návšteve Kolumbie môžete vidieť prehliadku jeho vily, lanovkou sa vyviesť do štvrte, ktorú vybudoval a najesť sa v najluxusnejšej reštaurácii mesta, kde taktiež jedával. Alebo sa cesty do Kolumbie obávate? Príďte na cestovateľskú prednášku s Ľubošom Fellnerom a zistíte, či je Kolumbia ozaj taká nebezpečná, či je stále najväčším producentom kokaínu na svete, čo sú len mýty a čo je pravda. Vstupné je 4 eurá v predpredaji a 5 eur na mieste.

Ľuboš Fellner je sprievodcom v slovenskej cestovnej kancelárii BUBO, ktorá organizuje nezvyčajné poznávacie zájazdy po celom svete.

Redakcia
Foto: Ľuboš Fellner


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vyberte sa po stopách Pabla Escobara

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems