Štyri „terasové“ tipy na oddych i zábavu

| Mesto Košice, Pozvánky | 31. 8. 2018

Najväčšie košické sídlisko Terasa chystá v septembri Majstrovstvá Európy silákov v pároch, koncertné večery v obrátenej pyramíde, Európsky deň mobility aj tradičný rodinný festival.

V Košiciach sa prvýkrát uskutoční súťaž európskych siláckych dvojíc Strongman. Tie sa proti sebe postavia 8. septembra od 14:00 pred OC Galéria v netradičných disciplínach ako dvíhanie áut, nosenie ťažkých betónových kufrov, vyhadzovanie kamenných gúľ či prenášanie drevených bremien. Špecialitou bude aj prekážková disciplína vo fontáne a Kinder silák – akcia zameraná na deti, ktorá sa bude konať 7. septembra od 10:00 do večerných hodín.

Od 19. septembra sa Terasanom naskytne možnosť nakuknúť do obrátenej pyramídy na Triede SNP. Projekt Prima Musica Pyramida prinesie štyri exkluzívne hudobno-herecké večery – Jánošíka z muzikálu Na skle maľované, Dušana Grúňa a návraty Repete, Istvána Királyho a maďarské hudobné skvosty či Milku Zimkovú s nestarnúcimi „koňmi na betóne“. Koncerty sa začínajú každú stredu o 18:00, predpredaj lístkov v cene 5 eur prebieha v Átrium klube v Zuzkinom parku.

Ekologický piatok
V piatok 21. septembra je Európsky deň mobility a Terasa ho oslávi ekologicky. Námestie pred OC Galéria sa premení na obrovský komplex azda všetkých možných aj nemožných dopravných prostriedkov od elektro-kolobežiek po najmodernejšie elektrické automobily. Súčasťou podujatia budú detské workshopy na ekologické témy, verejné požičiavanie bicyklov zvané Bike-Sharing či nostalgický „spievajúci“ autobus veterán, v ktorom sa návštevníci započúvajú do rôznych hudobných žánrov. Európsky deň mobility sa na Terase začína o 10:00 a potrvá do večerných hodín.

Aktívna sobota
Hneď v sobotu (22. 9.) od 10:00 sa chystá tradičný terasanský festival Ulica (ne)má šancu!. Jeho súčasťou budú prezentácie rôznych voľnočasových aktivít, pódiový program, tvorivé dielne, ukážky polície, záchranárov, hasičov i penová šou za dobrého počasia, tanečné, hudobné či divadelné vystúpenia, psia akrobacia, kúzelník, lezecká stena a „krejzy“ lukostreľba. K tomu sprejerský graffiti battle v živom prenose alebo veľká kupola s 3D planetáriom. V závere programu je pripravené večerné kino. Na celý festival je vstup bezplatný a pre návštevníkov bude pripravený aj gastrosektor s občerstvením.

Podrobný program nájdete na www.kosicezapad.sk a FB: Košice Západ Terasa.

Dominik Béreš
Foto: archív MČ Terasa


Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Štyri „terasové“ tipy na oddych i zábavu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems