Spievala s Jacksonom a Princeom, teraz vystúpi v Košiciach

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY | 31. 8. 2018

Svetoznáma vokalistka, ktorá spolupracovala s Michaelom Jacksonom, Princeom či Stevie Wonderom, vystúpi v Košiciach. Pozývame na jedinečný koncert Judith Hill, 25. septembra v Kulturparku.

„Je to úžasná džezová soulová speváčka s jedinečným vokálom a s doprovodom kvalitných hudobníkov. Vie očariť svojím exotickým zjavom,“ vysvetľuje Petra Puhallová z K13 dôvod, prečo sa rozhodli pozvať do Košíc práve Judith Hill. Jej životný príbeh mnohí spoznali pred piatimi rokmi, a to vďaka dokumentárnemu filmu 20 Feet From Stardom (20 stôp od slávy) od Morgana Nevilleho. Priblížil osudy niekoľkých vokalistov, ktorí „stáli“ za najväčšími hudobnými hviezdami 21. storočia. Snímka získala v roku 2014 cenu filmových kritikov aj Oscara za najlepší dokumentárny film. O rok neskôr tiež Grammy za najlepšiu filmovú hudbu. Judith sa podieľala na vytvorení soundtracku.

Jackson, Wonder, Prince…
Tridsaťštyriročná speváčka a skladateľka z Los Angeles sa zameriava najmä na pop, soul, R&B, neo-soul, funk a džez. Hudobní odborníci považujú jej hlas za jedinečný, oduševnený, so zemitou kvalitou. V roku 2009 bola Judith vybraná ako vokalistka na veľkolepé svetové tour Michaela Jacksona This Is It, kde s kráľom popu spievala duet I just can not stop loving you. Taktiež vystupovala s hudobnými velikánmi ako Steve Wonder, Josh Groban, John Legend či Prince. Niekoľko jej balád zaznelo vo filme Red Hook Summer. Debutový album Back In Time vydala Judith v roku 2015, jej druhá štúdiovka by mala vyjsť v najbližších mesiacoch.

Košický koncert Judith Hill sa uskutoční 25. septembra o 19:00 v Kulturparku. Vstupné je 15 eur v predpredaji/17 eur v deň podujatia. Lístky kúpite v infocentre Delta na Kukučínovej 2 alebo online na www.k13.sk.

Judith Glory Hill (1984) pochádza z Kalifornie. Študovala hudobnú kompozíciu na losangelskej Biola University. Spieva po anglicky a japonsky, plynule hovorí španielčinou a francúzštinou. Zúčastnila sa štvrtej sérii americkej speváckej televíznej šou The Voice, kde sa dostala medzi top 8 najlepších spevákov. Jej mama je klaviristka a pochádza z Tokia, otec hral v sedemdesiatych rokoch na basgitaru vo funkovej kapele.

Redakcia
Foto: www.slimspresents.com


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Spievala s Jacksonom a Princeom, teraz vystúpi v Košiciach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems