Skombinoval kráľa popu s červeným kňazom

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY | 3. 8. 2018

Richard Rikkon opäť predviedol svoje klavírne majstrovstvo a preniesol návštevníkov Kulturparku na zámocké bály i koncerty popových hviezd.

Za deväťdesiat minút ponúkol Rikkon presne to, na čo sú jeho fanúšikovia zvyknutí – „čarovný“ klavír a rikkonovský hudobný štýl. Tentokrát striedal svetové klasiky s modernými rádiohitmi, čím zaujal všetky generácie divákov. Kým si najstaršie ročníky podupkávali na Mozartovom Tureckom pochode, mladší návštevníci vyťahovali mobily pri Adele, Sii či Edovi Sheeranovi. My sme onemeli dvakrát – keď klavírny majster spojil do spoločnej skladby Michaela Jacksona a Antonína Vivaldiho (prezývaného pre jeho farbu vlasov aj Prete roso – Červený kňaz). A druhý raz pri skombinovaní Beethovenovej Sonáty mesačného svitu a jednej z najznámejších piesní heavymetalovej kapely Metallica – Nothing Else Matters. Samozrejme, že trinásť minihudobných zážitkov divákom nestačilo, a tak tri standing ovation klaviristu presvedčili, aby pridal trojicu ďalších songov.

Keď sme sa Rikkona opýtali na prerábanie súčasnej modernej hudby do klavírnej podoby, povedal: „Je to zložité, pretože nie každá skladba vyznie dobre v takomto predvedení. Snažím sa uchovať formu piesne a dať jej virtuozitu, noblesu i krištáľovú čistotu. A cez klavír chcem vyjadriť aj daného speváka.“

Koncert Richarda Rikkona sa konal 25. júla v Kulturparku v rámci Leta v parku.

Eva Barnišinová
Foto: Adriána Šedová


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Skombinoval kráľa popu s červeným kňazom

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems