Pozrite si Nové rozmery Galérie 6

| Umenie | 17. 8. 2018

Skupina neprofesionálnych výtvarníkov zo združenia Galéria 6 – Košice chystá piatu kolektívnu výstavu s názvom Nové rozmery. Vernisáž sa uskutoční 30. augusta v Kasárňach/Kulturparku.

V obrazoch umelcov Galérie 6 Košice sa odráža nielen svojská výtvarná reč, autorský pohľad na aktuálnu dobu, ale aj prekvapenie, radosť z tvorby, sviežosť a optimizmus. Toho majú členovia na rozdávanie, s úsmevom sa stretávajú, maľujú a organizujú výstavy. Na tej najbližšej svoje diela predstavia Ľudmila Bevilaqua, Lujza Ferková, Viera Ruschová, Ivana Kosturová, Mária Mikulská, Marcela Lekeš Böszörményi, Peter Kúdola a Karol Debnár. Výsledkom bude stovka nových obrazov a rôzne výtvarné techniky.

Členovia Galérie 6 – Košice. Foto: Róbert Oždáni

Vernisáž sa uskutoční v budove Bravo 30. augusta o 17:00. Výstava bude sprístupnená do 7. októbra, od utorka do nedele od 11:00 do 18:00. Vstup je voľný!

Myšlienka založiť skupinu neformálnych výtvarníkov vznikla v roku 2013 v Senior dome n. o. v Košiciach, kde sa stretli dvaja zakladajúci členovia. Neskôr sa k nim pridali ďalší štyria nadšenci a vznikol názov Galéria 6. Umelci tvorili, organizovali spoločné výstavy a postupne medzi seba prijali nových výtvarníkov. Od roku 2015 fungujú ako občianske združenie Galéria 6 – Košice.

Redakcia


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Pozrite si Nové rozmery Galérie 6

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems