Párty žena

| Deti, Stĺpček | 31. 8. 2018

Naše leto sa nesie v znamení premnohých stretnutí, akoby to bola jedna nekončiaca horúca žúrka. Domáci režim zapadol prachom a obedný spánok zatvára viečka malej lapajky niekedy až o tretej popoludní. Veď kto by spal, keď môže pozorovať tučniaky, šantiť so sesterkou a bratrancom v Dinoparku, lietať ako vtáčik na lanovkách do výšky vyše 2000 metrov n.m., hrabkať sa v kamienkoch na liptovskej pláži či objavovať ihriská a svoje anatomické možnosti (vešať sa na čokoľvek a dávať si pritom nohy za hlavu).

No najväčšia séria osláv nás čakala v auguste, keďže sú to už dva roky, čo som priviedla na svet našu Lunu, zvanú tiež „párty žena“. Keďže máme na konte presne 0, slovom nula, prespaných nocí v celku a rovnaký počet večerov bez dieťaťa, museli sme sa vynájsť. Rebelku občas berieme na nočné potulky so sebou. Páči sa jej terasovanie pod hviezdami aj živelné koncerty. Obľubuje bujarú spoločnosť, ideálne so spevom a tancom na štýl „ruka hore“. Preto nečudo, že sa na svoje narodeninové oslavy nesmierne tešila a užívala si ich. Navyše, vlastné slávnosti vždy korunuje novými pokrokmi. Pred rokom začala pred zrakmi rodinných príslušníkov chodiť a tentoraz sa jej rozviazal jazýček. Medzi obľúbené hlášky patrí: „Pivo, džin!“ Ehm.

Oslávenkyne som sa teda opýtala, čo si praje na narodky. Odpovedala, že veľkú tortu a balóny. Žiadne hračky, ale poriadnu veselicu! Balóny sa nám doteraz bezprizorne povaľujú po byte, torty sme upiekli aj zjedli spoločne, no najsladšiu odmenu darovala ocinkovi. Doteraz bol oslovovaný len ako O-O. Deň pred narodkami Luna vyslovila to nežné: „Ociii!“ Konečne si budú aj tí dvaja lepšie rozumieť. Teda raz… Lebo nedávno som bola tichým svedkom ich dialógu:

O.: „No papaj ešte.“
L.: „Ňe.“
O.: „Ham-ham.“
L.: „Ňeeee!“
O.: „No tak, ešte jednu lyžičku!“
L. s intenzívnym plačom: „ŇEEEEEEEEEEEE!!!“
O.: „No veď dobre, nemusíš hneď plakať, stačí povedať.“

Lucia Radzová
Foto: Martin Krestián


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Párty žena

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems