Oslávte s nami piate narodeniny záhrady na KVP

| K13 a VÝMENNÍKY | 17. 8. 2018

V druhý septembrový týždeň oslavujeme piate narodeniny Komunitnej záhrady pri Výmenníku Wuppertálska. Verejná oslava bude spojená s trhom, potulkou, workshopom a koncertom. Darčeky a blahoželania prijímame 8. septembra od 15:00.

Záhrada Výmenníka Wuppertálska bola slávnostne otvorená v roku 2013. Odvtedy sa v nej vypestovalo vyše 100 druhov byliniek, ovocia či zeleniny. Desiatky zanietených susedov z okolia ju navštevovali a každoročne sa starali o jej zveľaďovanie. „Poďakovanie patrí všetkým dobrovoľníkom, záhradkárom, lektorom a komunitám za starostlivosť Komunitnej záhrady na KVP. Tých najlepších na začiatku oslavy odmeníme za ich ochotu a vytrvalosť,“ hovorí kultúrna mediátorka výmenníka Zdenka Košová.

Prírodná kozmetika a program pre deti
Privítanie hostí a gratulantov sa začne 8. septembra od 15:00. O 15:30 bude nasledovať potulka po záhrade s Radoslavom Medzihradským, jedným z najaktívnejších členov komunity a Martinom Pizňakom, dlhoročným členom a vedúcim komunity. Od 16:00 prebehne séria workshopov – lektorka Eva odhalí tajomstvá výroby prírodnej kozmetiky, lektorka Monika ukáže, ako si pripraviť jednoduchý balzam na pery a dlhoročná lektorka Katka zabaví všetky deti výrobou prírodných záložiek do knihy. Grilovačka v záhrade sa začne o 17:00 a na streche zahrá kapela Universum project, ktorá sa inšpiruje bluesom, džezom, funky a art rockom. Sprievodným podujatím bude farmársky trh. Vlastné handmade výrobky a plodiny na ňom predstavia lektorky z výmenníka – Ivka, Katka či Irenka a nebude chýbať ani botanická záhrada. Chuťové bunky poteší remeselná čokoláda Forra či domáce pochutiny od Zväzu záhradkárov Košice.

Vstup na podujatie je voľný. Viac informácií získate na facebookovej stránke Výmenníky alebo na www.vymenniky.sk.

Gabriela Mišurová
Foto: Dávid Hanko


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Oslávte s nami piate narodeniny záhrady na KVP

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems