Kurz grafiky pre začiatočníkov i profesionálov

| K13 a VÝMENNÍKY | 31. 8. 2018

Piate pokračovanie kurzu Kresby, maľby, farby bude od septembra zamerané na grafické techniky ručnej práce. Povedie ho Vladimír Kuruc, dlhoročný lektor pôsobiaci vo Výmenníku Štítová.

Grafika je druh výtvarného umenia, pri ktorom umelec používa jednu z grafických techník a dielo rozmnoží na istý počet exemplárov. Práve na históriu, teóriu a prax v grafike sa zameria lektor Vladimír Kuruc na trojmesačnom kurze. Účastníci absolvujú litografiu, svetlotlač, sieťotlač, vyskúšajú si tlač z výšky, pripravia linorez a navštívia výstavu v múzeu Andyho Warhola. „Cena jedného stretnutia kurzu sú 2 eurá a je potrebné si naň priniesť písacie a kresliace pomôcky (pero, ceruza, pravítko, guma, tuš, atrament a iné podľa úvahy), vhodné oblečenie pre prácu s tlačiarenskou farbou, ktorá môže odev pošpiniť či poškodiť. Grafické pomôcky a ďalšie potreby zapožičia výmenník bezplatne,“ vysvetľuje Vladimír Kuruc.

Kurzy prebiehajú od 18. septembra do 11. decembra 2018, každý utorok od 16:00 do 18:00. Nie je potrebné sa na ne vopred prihlasovať, stačí prísť na miesto, ale obmedzenie na jeden deň je maximálne 20 účastníkov. Výhodou je, že účastník môže prísť len na vybrané témy. Ich zoznam nájdete na vymenniky.sk, počítačová grafika a polygrafické sa na kurze nebudú vyučovať.

Gabriela Mišurová
foto: pixabay.com


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Kurz grafiky pre začiatočníkov i profesionálov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems