Farebný september na Štítovej

| K13 a VÝMENNÍKY | 17. 8. 2018

Objavovanie farieb života je názov výstavy členov klubu neprofesionálnych výtvarníkov Bottega-art. Oficiálne otvorenie sa uskutoční 3. septembra o 17:00 vo Výmenníku Štítová.

Farby majú svoju symboliku, psychologické pôsobenie a ich vzájomné kombinácie v nás vyvolávajú rozličné pocity a emócie. Obrazy od desiatich členov Bottega-art ponúknu okrem estetického zážitku aj zamyslenie sa nad tým, z čoho sa skladá svet okolo nás a koľko „farieb života“ ponúka. „Výtvarník môže svoje prežívanie ‚farieb života‘ sprostredkovať nielen formou, ale i farbou. Vyjadrí tak myšlienku a na obraze vytvorí určitú náladu. Je zvláštne, že ten istý obraz môže vzbudiť u niekoho pocit pohody, v inom možno nepokoja, niekoho podnieti k zamysleniu, u ďalšieho vyčarí úsmev, možno privodí spomienku…,“ vysvetľuje Ivonia Neveziova Bottega-ART.

Výstava Objavovanie farieb života potrvá vo Výmenníku Štítová do 20. septembra a sprístupnená bude každý utorok, stredu a štvrtok od 14:00 do 18:00 alebo na požiadanie v iné dni u kultúrnej mediátorky Beáty Andrejkovej na telefónnom čísle 0918 937 332.

Gabriela Mišurová


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Farebný september na Štítovej

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems