Buď ticho, demokracia!

| Kresby a karikatúry, Kultúra | 17. 8. 2018

Dvojnásobná vražda v marci tohto roka otriasla Slovenskom i zahraničím. Na popravu mladého novinára Kuciaka a jeho snúbenice reagovali naši aj svetoví dizajnéri plagátmi na tému SHUT UP! The Voice of Democracy in Danger. V preklade Sklapni! Hlas demokracie v nebezpečenstve. Časť z nich môžete vidieť od 20. augusta do konca septembra v Tabačke.

Mykola Kovalenko, Ukrajina.

Výstava má pripomenúť, že demokraciu neoslabujú a neničia len armády so zbraňami, ale aj vraždy novinárov – jej „strážnych psov“. „V období, keď si pripomíname neslávne výročie okupácie Československa a zmarené nádeje na demokratizáciu vtedajšieho režimu je dobré pripomenúť si, že demokraciu a slobodu slova neohrozujú len tanky,“ hovorí riaditeľ Tabačky Kulturfabrik Peter Radkoff.

Viac ako 384 plagátov z 36 krajín (Čína, Kanada, Rusko, Mexiko, Švajčiarsko, Južná Kórea, Taliansko, Jordánsko či USA) vzniklo na popud reklamnej agentúry Respect APP. A to ako reakcia na popravu investigatívneho žurnalistu Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Časť z nich bude vystavená v Bistre Tabačka od 20. augusta do konca septembra.

Redakcia


Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Buď ticho, demokracia!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems