Veľká letná pláž sa vracia na Terasu

| Leto, Šport | 29. 6. 2018

Ambiciózny projekt pod názvom Beach Plaza Terasa sa na najväčšom košickom sídlisku uskutoční tretíkrát. Aj tento rok si vyžiada viac ako 100 ton piesku. Novovzniknuté ihrisko pred OC Galéria poslúži na letné plážové športy a sprievodné aktivity.

Beach Plaza Terasa štartuje 7. júla, ale najdôležitejšou udalosťou na „pieskovej pláži“ budú Majstrovstvá SR v plážovom volejbale série „A“, ktoré od 28. do 29. júla predstavia špičku tohto športu na Slovensku. Od 14. do 15. júla sa uskutoční aj Východný pohár v plážovom volejbale. Na prázdno však neodíde ani široká verejnosť. „Úplný úvod projektu bude patriť deťom a ich rodičom. V sobotu 7. júla si svoje zručnosti zmerajú v stavaní pieskových hradov. Tradične nebudú chýbať ani sprievodné kultúrne aktivity ako pravidelné divadelné utorky, filmové stredy s aktuálnymi česko-slovenskými kinohitmi, hudobné štvrtky s kapelami a rodinné piatky s detskými atrakciami ako nafukovadlá, tvorivé dielne a aktivity v piesku,“ pozýva Dominik Béreš, vedúci kultúry košickej Terasy. V piatok 20. júla sa verejnosť môže zapojiť do 3-hodinového maratónu Zumby v piesku s viacerými inštruktormi Karibik Zumba Night a hneď v sobotu sa v rámci Terasa Fitness Day uskutoční popoludnie plné zábavno-športových disciplín.

Bezplatné plážové ihrisko
Plážové ihrisko bude pre verejnosť a športové kluby k dispozícii do konca júla. Záujemcovia si na ňom môžu zadarmo zahrať volejbal počas pracovných dní v čase od 10:00 do 20:00. Ihrisko je možné zarezervovať aj vopred na mejle atrium@kosicezapad.sk. Kompletný program Beach Plaza Terasa nájdete na webe www.kosicezapad.sk alebo na FB: Košice Západ Terasa.

Redakcia
Foto: Beach Plaza Terasa 2017. Foto: archív MČ Košice – Západ


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Veľká letná pláž sa vracia na Terasu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems