Tri fotografky zachytili, čo sa deje na košických výstavách a podujatiach

| K13 a VÝMENNÍKY | 29. 6. 2018

Výstava Tri v jednom ukazuje stovku fotografií, ktoré vznikali na košických výstavách, plenéroch a podujatiach. Tri autorky sa na ne pozreli cez objektív a zachytili umelcov, návštevníkov a dianie. Výsledok môžete vidieť do 2. augusta vo Výmenníku Štítová.

Foto: Edita Hubertová

Aktívne fotografky Edita Hubertová, Beáta Andrejková a Laura Furmaníková navštívili výstavy a akcie vo Výmenníkoch, v Kasárňach/Kulturparku, Átrium klube, Kunsthalle, Tabačke Kulturfabrik a zastavili sa aj na Bielej noci či USE THE C!TY, aby zachytili všedné či nevšedné situácie, ktoré sa tam udiali. „Aj keď na výstave budú prevládať fotopostrehy z oficiálnych vernisáží, určite nepôjde o žiadne slávnostné, naaranžované a tobôž umelecké fotografie. Odhalia klasické momentky a niekedy aj trochu atypické pohľady na ľudí, ktorí radi chodia na výstavy a ďalšie kultúrne podujatia a dobre sa tam cítia. A o tom to všetko je,“ vysvetľuje autor myšlienky Peter Furmaník.

Foto: Beáta Andrejková

Výstava potrvá vo Výmenníku Štítová do 2. augusta každý utorok, stredu a štvrtok od 14:00 do 18:00. V prípade záujmu o iné dni kontaktujte kultúrnu mediátorku výmenníka na čísle 0918 937 332.

Gabriela Mišurová


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Tri fotografky zachytili, čo sa deje na košických výstavách a podujatiach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems