Rande s nablýskanými veteránmi na Zemplíne

| Leto, Pozvánky | 15. 6. 2018

Od 29. júna do 1. júla si na Zemplíne dajú rendezvous pyšní majitelia nablýskaných veteránov. Zemplín Veterán Rallye štartuje výstavou historických automobilov a motocyklov a končí sa súťažou Miss veterán.

Za pokladmi južného Zemplína
Zjaví sa vo vašej blízkosti, prejde okolo a vy neodoláte nutkaniu otočiť sa. Takto to často býva nielen s najnovšími športiakmi pre horných desaťtisíc, ale aj s ich dávnymi predkami, ktorým dlhé desaťročia vôbec neublížili. Presne takéto historické poklady sa zúčastnia podujatia Zemplín Veterán Rallye, ktoré štartuje v piatok 29. júna o 13:00 výstavou veteránov na michalovskom Námestí osloboditeľov. Prehliadku spestrí sprievodný program, workshopy či historické drevené atrakcie. Sobota sa ponesie v duchu hesla „Za pokladmi južného Zemplína“. Veteráni už o 9:00 vyrazia od Zemplínskej šíravy smerom do Trebišova, kde ich od 10:00 bude obdivovať široká verejnosť. Potom sa vydajú na špeciálnu jazdu a o 16:30 dorazia do Budkoviec.

Miss Veterán
Nedeľný program sa uskutoční pred OC Zemplín v Michalovciach a jeho súčasťou budú Veteránska kvapka krvi (od 9:00 do 12:00), vyhlásenie výsledkov celej rallye na pravé poludnie a následne aj atraktívne vyhodnotenie diváckeho hlasovania za najkrajší veterán a motocykel celej rallye – Miss Veterán. Zaujímavou novinkou pre všetkých návštevníkov bude okružná jazda Michalovcami na historickom autobuse Škoda 706 RTO.

Zemplín Veterán Rallye je jedným z TOP podujatí programu Terra Incognita a viac informácií o podujatí nájdete na terraincognita.sk.

Viktor Wurm
Foto: Dominik Babušík


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Rande s nablýskanými veteránmi na Zemplíne

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems