Na Šírave opäť vyrástlo Pieskové kráľovstvo

| Leto, Pozvánky | 29. 6. 2018

Ak patríte k fascinovaným návštevníkom ľadového dómu v Tatrách, mali by ste vedieť, že existuje aj letná obdoba tejto atrakcie. Volá sa Pieskové kráľovstvo a stojí na brehu Zemplínskej šíravy. Sochy z piesku aj tento rok vytvaroval Adam Bakoš, známy umelec, ktorý sa viackrát autorsky podpísal práve pod Tatranský ľadový dóm.

Pieskové kráľovstvo na Šírave je toto leto vodným svetom fantázie. Sochy na pláži Hotela Glamour vyrástli ako živá spomienka na narodeninovú párty šíravskej príšery Matildy, ktorá si na oslavu zavolala známych prominentov vodného sveta. Medzi nich patria Pepek námorník, Nemo a Dory či Piráti z Karibiku. K tomu je na každé sobotné popoludnie až do polovice augusta pripravený animačný program pre deti.

Adrenalín na vode
Tento rok k Pieskovému kráľovstvu pribudla aj celosezónna atrakcia v podobe rôznych netradičných atrakcií na vode i súši. S nimi sa spája aj víkend od 13. do 15. júla, keď sa neďaleko sôch uskutoční Splash X Weekend. Vyhľadávači adrenalínu a nezabudnuteľných zážitkov sa tak môžu tešiť napríklad na jet-pack, flyboard, jet-surf či aqua-skipper. Nič vám tieto vzrušujúco znejúce skratky nehovoria? Príďte okúsiť ich význam na vlastnej koži na Zemplínsku šíravu. Viac informácií o Pieskovom kráľovstve na Šírave nájdete na www.kosiceregion.com.

Viktor Wurm


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Na Šírave opäť vyrástlo Pieskové kráľovstvo

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems