Módna prehliadka v réžii ŠUV-ky

Žiaci predstavia vlastné kolekcie

| K13 a VÝMENNÍKY, Móda | 15. 6. 2018

Študenti odevného dizajnu, fotografie, scénografie, animácie a grafiky spoja sily a predvedú svoju kreativitu počas módnej prehliadky Young Spirits 26. júna v Kulturparku.

Ide o multimediálny projekt študentov viacerých odborov Školy úžitkového výtvarníctva v Košiciach. „Módnou prehliadkou sa snažíme motivovať súčasné, ale aj budúce mladé kreatívne duše a takouto cestou im umožňujeme naplno prejaviť ich tvorivosť. Taktiež chceme ukázať širokej verejnosti, aké talenty máme na východnom Slovensku,“ vysvetľuje pedagogička Alena Mayer zo ŠUV-ky.

Z kolekcie Face to face.

Mladá krv
Na prehliadke budú prezentované kolekcie tvorby mladých autorov odevného dizajnu I. A a II. A – Homeless od Moniky Čopákovej, Naked od Anny Márie Cipovej a Face to face z dielne II. A. Scénu Young Spirits navrhnú a postavia študenti scénografie z bielych priestorových objektov a ich spolužiaci z odboru fotografický dizajn vytvoria módne snímky modelov, ktoré sa premietnu počas viacerých kolekcií na scénu. Grafici vypracujú rôzne potlače odevných materiálov a budú ich premietať na odevy, predvádzajúcich priamo počas módnej prehliadky. Celú akciu spestria originálne animácie študentov odboru animovaná tvorba. Návštevníci uvidia aj modely bývalej študentky ŠUV-ky Dominiky Szöllösovej, ktorá pôsobila a tvorila na Bali. V súčasnosti navštevuje Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave. A čo znamená názov prehliadky Young Spirits? „Young stelesňuje mladú krv, študentov. Slovo Spirit vystihuje náš projekt ešte viac a jeho viacero významov ako duša, odvaha, zmysel, guráž, elán a nadanie ucítite na vlastnej koži v utorok 26. júna v Kulturparku v budove Alfa,“ pozýva Mayer.

Kolekcia Homeless.

Začiatok Young Spirits je o 17:00. Bližšie informácie nájdete na www.k13.sk.

Kolekcie Naked a Face to face boli ocenené v medzinárodnej súťaži Módna línia mladých v Prešove.

Eva Barnišinová
Foto: archív Školy úžitkového výtvarníctva v Košiciach


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Módna prehliadka v réžii ŠUV-ky

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems