Maľovanie povznáša ducha

| K13 a VÝMENNÍKY | 1. 6. 2018

Jedinečný rukopis, štýl a poriadna dávka fantázie nechýba členkám výtvarného ateliéru pri Centre voľného času na Strojárenskej ulici v Košiciach. Svoje rôznorodé diela predstavia na slávnostnej vernisáži 15. júna o 18:00 vo Výmenníku Obrody.

Výtvarné ateliéry združujú začiatočníkov aj pokročilých v maľovaní. Názov výstavy Nikdy nie je neskoro začať znamená, že robiť čokoľvek, čo nás baví, sa dá v akomkoľvek veku. Členky ateliéru siahli po znázornení vlastného videnia sveta a svoj talent ukážu už po tretíkrát vo Výmenníku Obrody. „Na výstave uvidíme obrazy siedmych autoriek, ktoré pri tvorbe siahajú po technikách pastelu, akvarelu a akrylu. V rámci vernisáže vystúpi aj mladý talentovaný hudobník Patrik Herman, ktorý zahrá vlastné skladby na varhany,“ prezradila Ľubica Oberučová, vedúca ateliéru. Na výstave zaujmú zátišia a portréty, architektúra či krajina.
Výstava potrvá do 15. septembra a sprístupnená bude v čase pravidelných podujatí Výmenníka Obrody alebo po telefonickom dohovore s kultúrnou mediátorkou Zuzanou Rohaľovou na 0905 301 488 minimálne deň vopred.

Výtvarné ateliéry pre dospelých pri Centre voľného času – regionálnom centre mládeže Strojárenská 3 v Košiciach fungujú od roku 2010/2011. Združujú nadšencov výtvarného umenia všetkých vekových kategórií a sú určené pre začiatočníkov aj pokročilých, pre každého, kto má záujem naučiť sa kresliť, resp. maľovať, zdokonaliť sa vo svojej tvorbe, alebo len zmysluplne stráviť voľný čas. Náplňou činnosti centra je kresba a maľba objektu, zátišia, architektúry a krajiny s využitím rôzneho výtvarného materiálu (uhlík, suchý pastel, akryl) podľa reálnych modelov a v plenéri.

Gabriela Mišurová
Foto: Tibor Czitó


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Maľovanie povznáša ducha

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems