Maľby zobrazené očami architektky

| K13 a VÝMENNÍKY, Umenie | 15. 6. 2018

Farebné strechy, domy a detailné zábery na budovy. Aj taká bude výstava maliarky a architektky Evy Lorenzovej, ktorá nesie názov Strechy a iné. Jej slávnostne otvorenie sa uskutoční 18. júna o 17:00 vo Výmenníku Štítová.

Architektka Eva Lorenzová sa začala aktívne venovať maľovaniu až v dôchodkovom veku. Okrem toho, že je členkou umeleckých združení a zúčastňuje sa významných plenérov, vedie kurzy maľovania so seniormi a deťmi. Na výstave predstaví obrazy striech, budov a skrytých detailov. „Moje videnie sveta je predovšetkým videnie očami architekta. Najradšej maľujem architektúru, romantické mestské zákutia, ulice, pohľady z vtáčej perspektívy, geometriu striech, ale aj architektonické detaily ako okná, brány, lavičky,“ vysvetľuje Eva Lorenzová. Architektúru vyštudovala v Prahe na Stavebnej fakulte Českého vysokého učení technického. Neskôr bola zakladajúcou členkou OZ K-art. V rámci tohto občianskeho združenia organizuje Košický medzinárodný plenér výtvarníkov, tento rok v septembri sa uskutoční už 12. ročník a zúčastní sa ho vyše 100 výtvarníkov zo siedmich krajín. Aj vďaka tejto práci sa Eva recipročne dostáva na plenéry do Poľska, Maďarska, Česka či Rumunska. Zároveň vedie tvorivé dielne v Detskej psychiatrickej liečebni v Hrani a v Špeciálnej základnej škole na Odborárskej ulici.

Výstava potrvá vo Výmenníku Štítová do 28. júna a sprístupnená bude každý utorok, stredu a štvrtok od 14:00 do 18:00. V prípade záujmu o iné dni kontaktujte kultúrnu mediátorku výmenníka na čísle 0918 937 332.

Gabriela Mišurová


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Maľby zobrazené očami architektky

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems