Deti sa pohrali s módou Československa a svoje kolekcie ukázali na módnej prehliadke

| K13 a VÝMENNÍKY, Móda | 15. 6. 2018

Štvrtý ročník Fashion KidLabu zavŕšila nevšedná módna prehliadka. Deti na móle predviedli výber z kolekcií a doplnkov, ktoré vyrobili pod vedením košickej návrhárky Jany Polak. Inšpirovali sa pritom 100. výročím Československa.

K13 – Košické kultúrne centrá a Jana Polak už každoročne organizujú workshopy Fashion KidLab zamerané na módu, detskú kreativitu a zručnosť. Ich cieľom nie je len to, že sa deti nevtieravou a hravou formou zoznamujú s módou a jej tvorbou, ale učia sa pritom používať fantáziu, svojský pohľad na svet a kreatívne premýšľať.

 

Retro Československa
Jana Polak sa s deťmi stretávala celý školský rok, každý utorok popoludní v Kasárňach/Kulturparku. V pavilóne Foxtrot vytvorili malý ateliér a v ňom vznikali nevšedné kúsky na témy Kravata trochu inak, Ramenami vpred, Vďaka, pani Burda, Denim forever, Disco a Súčasné retro. Ich spoločným menovateľom bola československá móda, keďže v roku 2018 si pripomíname 100. výročie vzniku Československa. Téma však nemala deti obmedzovať, či im niečo vnucovať. Bola skôr pomôckou pre skúsenú návrhárku. „Na základe tejto inšpirácie sme spolu vytvorili skvelé kolekcie a módne doplnky, ktoré nenájdete nikde vo svete. Sú odzrkadlením nespútanej detskej fantázie a tvorivosti, a to je to najväčšie bohatstvo a nenahraditeľná výbava do reálneho sveta dospelosti. Hravé spracovanie tém Retro Československa bolo naším hlavným inšpiračným momentom. Netradičné stretnutie staromódnych dizajnov sa stretáva so súčasným detským videním – nedokonalým, úsmevným, nezbedným, ale inšpirujúcim a svojským,“ vysvetlila Jana Polak na módnej prehliadke 5. júna o 17:00. A presne taká hravá, nezbedná, trochu nedokonalá, ale veľmi inšpirujúca bola samotná Fashion KidLab Show 2018.

Pre viac informácií o budúcom ročníku Fashion KidLab ateliéru sledujte stránku www.k13.sk.

Gabika
Foto: Martin Krestián


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Deti sa pohrali s módou Československa a svoje kolekcie ukázali na módnej prehliadke

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems