Arteterapia vám otvorí myseľ

| K13 a VÝMENNÍKY | 29. 6. 2018

Otvorme dvere, otvorme myseľ. Taký je názov zážitkového podujatia na tému duševného zdravia, ktoré sa vďaka Facilitas n.o. bude konať v priestore Výmenníka Važecká. Prvé stretnutie sa uskutoční 10. júla od 15:00.

Podujatie sa zameriava na terapiu umením pre dospelých a pomôže im tak prehĺbiť vlastné sebapoznávanie a nahliadnuť na prežívanie života v interakcii s druhými. „Súčasná doba prekonáva takmer všetky vzdialenosti, ale nevytvára dostatočnú, niekedy žiadnu, blízkosť. Myslíme si, že posilňovanie nezdolnosti, cieľavedomé pestovanie húževnatosti, podnecovanie k pružnosti pri riešení problému a podpora zdravej sebaúcty je tou správnou cestou životného otužovania detí, dospievajúcich a dospelých,“ vysvetľuje klinická psychologička, psychoterapeutka a arteterapeutka Monika Piliarová. Jednou z možností, ako to dosiahnuť, je práve terapia umením. Aj preto sa workshop sústredí na výtvarné umenie a muzikoterapiu, ktorá využíva hudbu, rytmy a zvuky na vyjadrovanie emócií. Podujatie sa uskutoční 10. júla a 14. augusta od 15:00 do 16:30. Vstup je voľný.

Facilitas n.o. Košice sa zameriava na podporu ľudí so zdravotným či sociálnym znevýhodnením s cieľom zvyšovania ich šancí na zaradenie sa do spoločnosti, odstraňovania sociálnej izolácie a zlepšovania prístupu k rôznym oblastiam spoločenského života. Snažia sa o pomoc ľuďom, ktorí sa nachádzajú v životných krízach, núdzi, izolácii a poskytujú im duševnú a ľudskú pomoc. Jedným z najdôležitejších poslaní je zbúranie bariér medzi zdravými ľuďmi a ľuďmi, ktorí majú problémy nie fyzického charakteru.

Gabriela Mišurová
Foto: pexels.com


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Arteterapia vám otvorí myseľ

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems