Amatérski maliari vystavia diela, ktoré vznikli počas päťmesačného kurzu

| K13 a VÝMENNÍKY | 15. 6. 2018

Od februára 2018 sa pre obyvateľov Sídliska KVP naskytla unikátna možnosť navštevovať zadarmo kurzy kreslenia a maľovania. Ich snaženie v zobrazení okolitého sveta bude odmenené výstavou autorských obrazov vo Výmenníku Wuppertálska.

Kurzy prebiehali pravidelne, každý pondelok počas piatich mesiacov. Zapojení účastníci si prešli základné výtvarné techniky ako kresba a maľba pomocou ceruzy, uhlíka a tušu. Nechýbala ani lekcia z teórie farieb či spôsoby základného vrstvenia maľby. Amatérski maliari skúšali monochromatickú maľbu a farebné, lazúrne vrstvy olejovými farbami. „Do kurzu bolo zapojených 12 amatérskych nadšencov maľovania, prevažne žien. Na výstave odprezentujú obrazy, na ktorých pracovali od februára do júna. Zároveň posledné dva týždne sa venujú individuálnym kresbám. Pri nich vymýšľajú vlastnú kompozíciu a volia si techniku, ktorá im najviac vyhovuje,“ vysvetľuje lektor Ondrej Jakubčák, ktorý vyštudoval výtvarnú výchovu v Banskej Bystrici na Univerzite Mateja Bela, Fakulte humanitných vied a Pedagogickej fakulte. Vo svojom voľnom čase sa venuje herectvu a varietnému umeniu. Vo Výmenníkoch viedol cirkusové a akrobatické kurzy. Momentálne je kultúrnym mediátorom vo Výmenníku Jegorovovo.

Vernisáž sa uskutoční 18. júna o 16:00. Výstava potrvá do konca júla a sprístupnená bude každú stredu od 10:00 do 12:00, prípadne aj v iné dni po dohovore s kultúrnou mediátorkou Zdenkou Košovou na telefónnom čísle 0908 965 249.

Gabriela Mišurová


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Amatérski maliari vystavia diela, ktoré vznikli počas päťmesačného kurzu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems