Obrazy prírody a pláží privolajú leto do Výmenníka

| K13 a VÝMENNÍKY, Umenie | 4. 5. 2018

Neskrotná príroda, Dóm svätej Alžbety či chorvátske pláže. Výmenník Štítová vystaví diela všestrannej maliarky Eleonóry Kovalčíkovej. Výstava s názvom Pozdný zber sa slávnostne otvorí 14. mája o 17:00.

Pozdný zber je prvou samostatnou výstavou Eleonóry Kovalčíkovej a je usporiadaná pri príležitosti jej životného jubilea 70. rokov. Vo svojich výtvarných prácach používa hlavne akryl, olej a kombinované techniky. Obľúbenou témou je príroda, vzťahy medzi ľuďmi a Dóm svätej Alžbety. „Moja tvorba vychádza z prostredí plenérov. Veľmi ma zaujímajú štruktúry stromov a využívam pohľady na detaily z prírodného prostredia. Nekonečným motívom je náš gotický skvost Dóm sv. Alžbety. No keďže trávim značnú časť leta v Chorvátsku, stvárňujem aj prostredie mora, pláží či dalmatínskych miest,“ hovorí Eleonóra Kovalčíková. Svoje práce vystavuje už od roku 2012 a zúčastnila sa výtvarných plenérov v Poľsku, Maďarsku, Česku, Rumunsku a na Slovensku.

Výstava vo Výmenníku Štítová potrvá do 31. mája a bude sprístupnená každý utorok, stredu a štvrtok v čase od 14:00 do 18:00.

Eleonóra Kovalčíková sa narodila 16. mája 1948 v Martine, študovala propagačnú grafiku u profesora Gabriela Štrbu v Bratislave. Od roku 2003 pôsobila vo funkcii riaditeľky Košického osvetového strediska, kde rozvíjala spoluprácu s krajinami V4. Je členkou Inštitútu vzdelávania seniorov, občianskeho združenia K-Art, klubu výtvarníkov BOTTEGA-ART a Českého spolku v Košiciach. Pri príležitosti odchodu do dôchodku jej bolo Národným osvetovým centrom v Bratislave udelené ocenenie Medaila Daniela Gabriela Licharda.

Gabriela Mišurová


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Obrazy prírody a pláží privolajú leto do Výmenníka

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems