Krajina tisícich ostrovov

| Cestovanie | 18. 5. 2018

Keď sa povie Indonézia, väčšina z nás si predstaví Bali, idylické biele pláže so západom slnka či raj pre surferov. Táto krajina však ponúka oveľa viac. Nájdete tu najväčšie starobylé budhistické a hinduistické chrámy sveta, dychvyrážajúce sopky, sanktuáriá pre orangutanov, úžasnú biodiverzitu a nedotknutú prírodu.

Indonézia má viac ako 230 miliónov obyvateľov a je štvrtým najľudnatejším štátom sveta. Tvorí ju 17 508 ostrovov ležiacich v juhovýchodnej Ázii a Oceánii. Je najväčšou moslimskou krajinou na svete, no neplatia v nej striktné nariadenia. Pri jej návšteve by ste však mali dodržiavať niekoľko pravidiel. Ak fotografujete domácich, vypýtajte si najprv ich súhlas. Veci podávajte pravou rukou a v dedinách rešpektujte miestne oblečenie – dlhé nohavice a tričká bez veľkého výstrihu.

Najnavštevovanejšie miesta
Bali je ostrovom bohov. Opantá vás výhľadom na nádherné zelené ryžové polia. Je ideálnym miestom pre milovníkov kúpania. Zaplávať si tu môžete dokonca aj s korytnačkami. Ak preferujete surfovanie, navštívte Kuta – centrum ostrova a zábavy zároveň. Najnavštevovanejším ostrovom v Indonézii vďaka množstvu historických pamiatok a sopiek je Jáva. Očarí vás kultúrnym centrom Yogyakarta s krásnym palácom, večernými trhmi a reštauráciami so skvelou gastronómiou. Indonézska kuchyňa je rozmanitou kombináciou miestnej, thajskej a pikantnej indickej stravy. Borneo je ostrovom s vysokými horami, panenskými plážami a divokými džungľami. Je domovom obrovského množstva rastlín a zvierat, dokonca sa môže stať, že pri potulke voľnou prírodou vyrušíte orangutanov.

Chcete vedieť ešte viac? Príďte 29. mája o 18:00 do HalmiSpace na cestovateľskú prednášku s Ľubomírou Bigovou, ktorá navštívila viac ako 35 krajín, vrátane Indonézie. Lístky sú v predaji za 4 eurá v HalmiSpace na Hlavnej 21 v Košiciach.

Jarmila G. Gaľová
Borneo. Foto: Ľubomíra Bigová


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Krajina tisícich ostrovov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems