Hiphopové jam sessions dvakrát za týždeň

| K13 a VÝMENNÍKY | 4. 5. 2018

„Čo do komunity dáš, to od komunity dostaneš!“ je heslom novej a otvorenej tanečnej komunity v Košiciach s názvom Flek. Jej členom sa môže stať každý nadšenec pre street dance a hiphopový tanec.

Flek je neutrálna pôda, resp. cesta s víziou sceliť tanečnú street dance komunitu v Košiciach a taktiež na východnom Slovensku. Dáva priestor tanečníkom, ktorí majú záujem zlepšovať sa. Umožňuje im zdieľať svoj tanec, postoj či názory a stretávať sa s ostatnými. Hlavným cieľom je spájať ľudí s rovnakou vášňou a láskou k hiphopovej kultúre a prispievať tak k jej rozvoju. Jednou z aktivít komunity Flek sú improvizované stretnutia tanečníkov. Organizujú ich Dominika Balajtyová a Miloš Chába v spolupráci s Výmenníkm. „Hiphopová kultúra má svoje hodnoty. Je o láske, mieri, jednote a zábave. Tanečníci bez akýchkoľvek rozdielov (rasy, náboženstva, národnosti a pod.) sa spolu stretávajú, odovzdávajú si skúsenosti, zdokonaľujú sa a zabávajú. Tanec má v prvom rade ľudí spájať,“ vysvetľuje Dominika Balajtyová, ktorej v tanečnom svete prischla prezývka Modžo. Tanečné jamy sa konajú každý pondelok od 19:30 do 21:00 a každý piatok od 18:00 do 19:30 vo Výmenníku Brigádnická. Otvorené sú pre tanečné školy, crews, ale aj pre všetkých individualistov. Počas podujatia sa tancuje v kruhu, pričom v strede improvizuje jeden tanečník. Vzájomným pozorovaním sa účastníci od seba učia, dávajú si spätnú väzbu v čom sa zlepšiť a zároveň sa navzájom inšpirujú.

Tanečné jamy sú bezplatné a otvorené pre všetkých tanečníkov. Stačí si priniesť pohodlné oblečenie, tenisky, vodu a chuť zdieľať svoj tanec s ostatnými. Viac informácií nájdete na flek.ke.

Gabriela Mišurová
Foto: archív Výmenníky


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Hiphopové jam sessions dvakrát za týždeň

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems