Dievčatá zabojujú o titul Grófka grafiky

| Pozvánky, Súťaže | 4. 5. 2018

Májový súboj Dizajnu naživo bude unikátny. Proti sebe sa postavia študentky zo SSOŠ Postupimskej. Grafický a ilustrátorský boj o titul Grófka Grafiky sa uskutoční 22. mája o 16:00 vo Výmenníku Važecká.

Zľava Veronika Gamrátová, Kristína Krakovská, Katarína Kelecsényiová, Laura Gočalová. Foto: Ľubomír Štec

Budúce grafičky Veronika Gamrátová a Laura Gočalová si zmerajú sily a predvedú dávku kreativity v grafickom programe Adobe Illustrator. „O 15:00 si súťažiace vyžrebujú zadanie a následne budú mať 2×45 minút na jeho vypracovanie. Každá súťažiaca musí svoj koncept obhájiť pred verejnosťou,“ vysvetľuje pedagogička Katarína Šantová. Okrem nich bude na medziposchodí výmenníka súťažiť druhá dvojica dievčat – Katka Kelecsényiová a Kristína Krakovská. Tie predvedú svoj talent v kresbe portrétov. Verejnosť rozhodne o víťazke, ktorá sa na obdobie jedného mesiaca stane Grófkou grafiky.

Veronika Gamrátová – Hudobný portrét.

Počas podujatia nebude chýbať tiež jedlo a dobrá hudba. Študenti a učitelia si čas spríjemnia improvizovaným hraním na hudobné nástroje. Do jam session sa môže zapojiť aj široká verejnosť. Stačí si priniesť vlastné nástroje. V tom istom čase bude na prízemí výmenníka prebiehať súboj študentov Hotelovej akadémie SSOŠ Postupimská. Pre návštevníkov pripravia ochutnávky letných drinkov a ovocných pochutín.

Laura Gočalová – Kresba v izometrii.

Dizajn naživo je súťaž a exhibícia dizajnérskych schopností študentov grafických odborov zo SSOŠ Postupimskej, ktorá je v reálnom čase premietaná divákom.

Gabriela Mišurová


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Dievčatá zabojujú o titul Grófka grafiky

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems