Susedia z Jazera sa zabávajú a zoznamujú pri spoločenských hrách

| K13 a VÝMENNÍKY | 6. 4. 2018

Večer na sídlisku nemusíte tráviť za zatvorenými dverami paneláka. Stretnite sa radšej so susedmi a hrajte sa. S takýmto cieľom vznikol koncept Susedské hry vo Výmenníku Važecká.

Pilotný event sa uskutočnil v polovici marca. Susedia a ich deti mali pripravené sladké i slané občerstvenie a množstvo edukatívnych či zábavných hier. Sklenené poschodie výmenníka poslúžilo na šantenie tých najmenších, dospeláci sa spoznávali pri tradičných i menej tradičných spoločenských hrách. Okrem nich bola pripravená tiež Susedská knižnica, ktorá je stálou súčasťou Výmenníka Važecká. Prispieť do nej môže každý návštevník. Stačí, ak prinesie nepotrebnú knihu a inú si môže vziať. Na záver marcových Susedských hier sa konal Sídliskový kvíz. Pozostával z 15 otázok, ktoré sa týkali Sídliska Nad jazerom. Pripravil a moderoval ho Tomáš Boroš a víťazný tím získal večnú slávu a dezert.

Bol to naozaj príjemne strávený čas a účastníkom sa veľmi nechcelo odchádzať. Nečudo, veď Výmenník Važecká je krásny priestor, v ktorom vznikajú nové kamarátstva či spolupráce. Najbližšie Susedské hry sa uskutočnia 13. apríla od 17:00. A otvorené sú nielen pre Jazerčanov.

Dominika Nazarejová
Foto: Dávid Hanko


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Susedia z Jazera sa zabávajú a zoznamujú pri spoločenských hrách

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems