Surrealita a abstrakcia zhmotnená na obrazoch Ľuboša Oravca

| K13 a VÝMENNÍKY, Umenie | 6. 4. 2018

Nezávislý umelec, filmový režisér, scenárista a fotograf Ľuboš Oravec ukáže verejnosti svoj fantazijný a abstraktný svet. Jeho surreálne obrazy, koláže či grafiky budú sprístupnené vo Výmenníku Štítová. Slávnostné otvorenie je 9. apríla od 17:00.

Výstava Inakosť predstaví montáže zložené zo surrealistických či abstraktných motívov vytvorených pomocou počítačových softvérov ako napríklad Adobe Photoshop. Okrem obrazov sa premietnu aj ukážky z Ľubošovej aktuálnej filmovej tvorby. „Názov Inakosť vychádza z hlavného motívu každého obrazu, od surrealistických montáží až po abstrakt. Vystavená kolekcia zobrazuje kritický názor na spoločnosť ako aj číru fantáziu bez zábran,“ hovorí Ľuboš Oravec.

Výstava potrvá do 19. apríla a sprístupnená bude každý utorok, stredu a štvrtok od 14:00 do 18:00 alebo na požiadanie.

Ľuboš Oravec sa narodil v Košiciach a vyštudoval Gymnázium v Sečovciach. Od roku 2013 sa venuje natáčaniu krátkometrážnych filmov. Študoval réžiu hraného filmu na Filmovej Akadémii Miroslava Ondříčka v Písku pod pedagogickým vedením Juraja Jakubiska. Momentálne je hlavou umeleckých zoskupení Oddheart a Heart Chamber Collective. Vo svojom voľnom čase tvorí surrealistické a abstraktné obrazy.

Gabriela Mišurová


Tags: , , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Surrealita a abstrakcia zhmotnená na obrazoch Ľuboša Oravca

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems