Spoznajte vedomecké vzdelávanie v hlinenej dielni

| K13 a VÝMENNÍKY | 6. 4. 2018

Výmenník Wuppertálska otvára v apríli hlinenú dielňu. Je určená rôznym vekovým kategóriám a povedie ju lektorka Ester Šefčíková. Pod jej dozorom si malí i veľkí vyrobia rôzne hlinené dekorácie a spoznajú koncept vedomeckého vzdelávania.

Ester Šefčíková sa vo svojej tvorbe venuje najmä keramike. V tvorivej dielni ukáže účastníkom koncept vedomeckého vzdelávania, tvorenie pomocou štyroch živlov i prasymbolov. „Ťažkosť ľudí spočíva v nedostatku tvorivej sily. Zabudli sme, že tvoriť môžeme každý deň, v každom momente, v tom ,dobrom i v zlom‘. Pri mojich dielňach môžu deti i dospelí opäť nahliadnuť do svojho vnútra, otvoriť srdce a hrať sa,“ vysvetľuje lektorka Ester Šefčíková a dodáva: „Mojím zámerom je prinavrátiť remeslo do života ľudí. Vrátiť sa späť ku koreňom. Človek sa tu rozpamätáva na svoju tvorivosť.“

Hlinené dielne sa uskutočnia 6. a 20. apríla, 11. a 25. mája, 8. a 22. júna vždy od 16:00 do 18:00. Vstupné je spoplatnené sumou 5 €/dospelý a 2,50 €/deti.

Vedomecké vzdelávanie prepája človeka s prírodou. Vyučovanie prebieha v štyroch okruhoch – tanec, duch, slovo a výtvarníctvo. V každom okruhu sú štyri živly, a teda Zem ako tradícia, Voda ako cítenie, Vzduch ako voľná tvorba a Oheň ako nadšenie a pochopenie. Poznatky vychádzajú z dávnych spôsobov, ale v zásade sú tvorivé a súčasné.

Gabriela Mišurová


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Spoznajte vedomecké vzdelávanie v hlinenej dielni

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems