Hľadajú sa spriaznené duše festivalu USE THE C!TY

| K13 a VÝMENNÍKY | 20. 4. 2018

Grafiti, hudba, maľovanie či háčkovanie v centre mesta? Prípravy na desiaty ročník festivalu USE THE C!TY vrcholia a my hľadáme aktívnych obyvateľov, ktorí sa neboja ukázať a pomôžu nám oživiť mesto pomocou rozličných foriem umenia. Zapojiť sa môžu do týchto aktivít.

Legálny street art v podaní lokálnych umelcov
Sprejovať a tagovať sa dá aj bez vandalizmu a dokážeme to 1. júna od 16:00 v centre Košíc na podujatí Grafiti v meste. Vopred vybraní uchádzači budú pracovať na nadrozmerných plátnach na tému Košice. Ak máte skúsenosti s grafiti, stačí sa prihlásiť na spots@k13.sk. Materiál a farby budú k dispozícií počas podujatia.

Bavlnky a háčiky hľadajú milovníkov háčkovania
Každý rok zdobíme mesto ručne a na mieru vyrobenými kúskami háčkovaných ozdôb. Tentokrát sa bude háčkovať obrovský plášť, ktorý si hrdý obyvateľ mesta dokáže pripnúť a stať sa tak na chvíľu superhrdinom. Na vytvorenie takéhoto plášťa potrebujeme štvorce vo veľkosti 40×40 cm. Tie háčkujeme vopred a vy nám môžete pomôcť – doma, v autobuse alebo počas workshopu, ktorý sa bude konať 10. mája o 16:00 vo Výmenníku Štítová. Materiál na grafiti poskytneme, stačí ak sa nám ozvete na hackovane.grafity@gmail.com alebo zavoláte na 0904 298 079.

Maľovanie v plenéri mesta
Od 30. do 31. mája od 10:00 do 20:00 bude prebiehať verejné maľovanie s názvom Montmartre. Spoločnou témou všetkých prihlásených maliarov bude zachytiť jedinečný pohľad na mesto Košice z viacerých uhlov a s využitím rôznych techník. Miest na verejné maľovanie je v ponuke hneď niekoľko: na Hlavnej, Mlynskej, Kováčskej, Hrnčiarskej ulici alebo v Mestskom parku. Maliarske farby, štetce a plátno (prípadne iný materiál, ktorý zadáte do prihlášky) poskytneme bezplatne. Výsledné práce budú súčasťou slávnostnej vernisáže kópií malieb v centre mesta a následnej výstavy originálov vo Výmenníku Štítová. Ak sa chcete zapojiť, vyplňte prihlášku, ktorú nájdete na webe usethecity.sk.

Tradične netradičná Hudba v meste
Hudba v meste spojí počas piatkového večera (1. jún) milovníkov kvalitnej a rôznorodej hudby. Prihlásiť sa na ňu môžu kapely alebo jednotlivci. Stačí, ak do 10. mája 2018 vyplnia formulár, ktorý nájdu webovej stránke alebo napíšu na spots@k13.sk. Organizátori festivalu im zabezpečia miesto na hranie v historickom centre mesta s pripojením na elektrinu a zakreslenie v mape festivalu. Priniesť si treba len dobrú náladu a viditeľné označenie kapely/jednotlivca.

Dobrovoľná práca = dobrá práca
Ak chcete byť súčasťou tímu organizátorov, spoznať nových ľudí, máte minimálne 18 rokov, ste zodpovedný, pracovitý, komunikatívny a chcete pomáhať na festivale bez nároku na finančnú odmenu, prihláste sa na spots@k13.sk do 15. mája 2018 s predmetom mejlu: Ja som váš dobrovoľník na UTC 2018.

Festival USE THE C!TY sa uskutoční od 30. mája do 2. júna v centre Košíc a jeho hlavným mottom je citát Jane Jacobs: „Si tým, kde žiješ.“ Viac informácií a registračné formuláre pre dobrovoľníkov, Hudbu v meste a Montmartre nájdete na usethecity.sk.

Festival USE THE C!TY je multižánrové podujatie, ktoré oživuje mesto a spája verejný priestor s umením. Program každoročne tvoria nielen slovenskí, ale aj zahraniční umelci. Hlavným cieľom festivalu je zaktivizovať obyvateľov mesta a otvoriť tvorivý dialóg umelcov s verejnosťou. Festival je určený pre široké publikum rôznych generácií.

Gabriela Mišurová
Foto: UTC 2016. Foto: Dávid Hanko


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Hľadajú sa spriaznené duše festivalu USE THE C!TY

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems