Festival World Dance Day 2018 prinesie svetových lektorov, nevšedné choreografie, súťaže a hodiny tanca

| K13 a VÝMENNÍKY | 6. 4. 2018

Pri príležitosti Medzinárodného dňa tanca sa v Košiciach od 27. do 29. apríla uskutoční 4. ročník festivalu World Dance Day. Počas troch dní sa v Kulturparku a v Kunsthalle udeje až deväť tanečných podujatí.

Festival je určený širokej verejnosti. Jeho cieľom je motivovať ľudí k pohybu či rozvíjať ich talent, a to prostredníctvom tanečných lekcií, bohatého programu, širokej škály štýlov i vzácnych hostí. Na výber je deväť tanečných podujatí.

Tanec + videoprojekcia
Tanečné laboratórium/Choreo Lab pozostáva z workshopov, ktorých výstupom bude choreografia. Tá sa predstaví v kategórii Experimental v tanečnej súťaži Slovak GOLD. Hodiny bude viesť Katka Rampáčková, Košičanka žijúca v Barcelone. Ďalším výnimočným účinkujúcim je Miroslav Bruise Žilka. Tanečník a choreograf skupiny Old school brothers pripravil unikátne tanečné predstavenie Screen dancing, resp. Tanec s obrazom. Je to jeho životné dielo a obsahuje špeciálne choreografie inšpirované aj skutočnými udalosťami. Miroslav v ňom, ako prvý tanečník na Slovensku, skombinoval tanec s videoprojekciou.

Zábava i súťaže
Na Warm Up párty sa stretnú všetci skalní tanečníci v Tabačke. Pre lektorov a tanečníkov zo škôl a centier z celého Slovenska sú pripravené workshopy so zahraničnými osobnosťami (Serial Stepperz Moqwai, Izabella Grechko, Michal Krobot alias Mikee, Yellow – Martina Piatková) a pre laickú verejnosť otvorené hodiny tanca. Na nich budú vítaní aj začiatočníci či sociálne znevýhodnené skupiny. Na festivale budú až tri súťaže. Slovak GOLD alebo súťaž o slovenské zlatky má za sebou dlhú históriu. Začala malým džemom s názvom Dojdi sa rozmraziť v roku 2008, až sa dopracovala na úroveň, kde o najlepších rozhoduje zahraničná porota. Počas celého roka cestuje po slovenských battle podujatiach a práve v Košiciach sa uskutoční veľké finále. Local Orient je tradičná súťaž pre brejkerov a Choreo Contest ukáže najlepšie choreografie tanečných skupín nielen zo Slovenska. Festival uzavrie Predstavenie interpretov WDD 2018. Multižánrová tanečná šou v sprievode moderátora predstaví divákom významné tanečné osobnosti a umelecké zoskupenia.

World Dance Day 2015. Foto: Tomáš Mačej

Festival organizuje občianske združenie Outbreak v spolupráci s organizáciou K13 – Košické kultúrne centrá a mestom Košice. Viac informácií o podujatí nájdete na www.slovakgold.dance
www.worlddanceday.sk, www.outbreak.sk.

Medzinárodný deň tanca sa oslavuje od roku 1982 z iniciatívy Medzinárodnej tanečnej rady CID, UNESCO. V 155 krajinách sveta je to formou festivalu World Dance Day.

Lenka Bačová


Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Festival World Dance Day 2018 prinesie svetových lektorov, nevšedné choreografie, súťaže a hodiny tanca

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems