Festival Punktík motivuje deti k čítaniu a kritickému mysleniu

| Kultúra, Literatúra | 6. 4. 2018

Občianske združenie FORUM 10 pripravuje detský literárny festival Punktík. Jeho trojdenný program pozostáva zo spoločného čítania, workshopov, výstav, knižného trhu a dobrej literárnej zábavy.

Cieľom prvého ročníka detského literárneho festivalu Punktík je spoznávanie kvalitnej literatúry pre deti a ich trávenie voľného času spolu s rodičmi. A to pri čítaní kníh, koncertoch, divadelných predstaveniach či maľovaní. Aj takouto formou chcú organizátori motivovať deti k čítaniu a kritickému mysleniu.

Interaktívna výstava aj trh
Festival otvorí 27. apríla o 19:00 Zvedavosť. Ide o spoločnú výstavu ukrajinského Studia Agrafka a slovenskej umelkyne Daniely Olejníkovej. Deti s rodičmi objavia nové miesta, krajiny a svety. Po nej bude nasledovať Pecha Kucha Night Košice – medzinárodná prezentácia na tému detskej knihy, literatúry a ilustrácie. Počas víkendu sa deti vyšantia na literárnych, výtvarných a pohybových workshopoch či divadelných predstaveniach. Rodičia budú vo Fabric Café diskutovať s Viktóriou Marcinovou a jej hosťami na tému – prečo, ako, kedy a čo čítať s deťmi. Návštevníci spoznajú Svět podle Šaška. Ide o interaktívnu putovnú výstavu, koncipovanú ako veľkú interaktívnu hu. Cez realistické, vtipné i náučné ilustrácie Miroslava Šaška sa deti aj rodičia zoznámia s históriou, architektúrou a obyvateľmi svetových metropol. Súčasťou programu bude tiež autorské čítanie. Vanda Raýman, Juraj Raýman, Marka Staviarska, Zuzana Štelbaská a Zbyňo Džadoň prečítajú úryvky zo svojich kníh. Prehľad kvalitnej detskej literatúry poskytne Knižný trh vydavateľov. Na záver je pripravená tombola.

Punktík sa uskutoční od 27. – 29. apríla v Tabačke. Vstupné na festival je od 3 do 5 eur. V rámci jedného lístka majú tri deti do 15 rokov vstup zadarmo. Predpredaj vstupeniek je možný cez Startlab – crowdfundingovú kampaň. Podrobný program a bližšie info nájdete na punktik.com.

Redakcia

OZ FORUM 10 vzniklo v košickom kníhkupectve Artforum. Už viac ako 20 rokov pripravuje prezentácie kníh, autorské čítania a diskusie so spisovateľmi či umelcami. Každý rok organizujú košickú Noc literatúry a Mesiac autorského čítania. K ich každomesačným projektom patrí literárny večer Pevná väzba.


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Festival Punktík motivuje deti k čítaniu a kritickému mysleniu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems