Za postavu Samka získal Pavol Seriš niekoľko divadelných ocenení. Teraz ho môžete vidieť na scéne JORIK

| Pozvánky | 19. 3. 2018

Na scéne JORIK sa predstaví hosťujúce Divadlo Venuše ve Švehlovce z Prahy. Vo štvrtok 12. apríla o 10:00 a 19:00 odohrá monodrámu Samko Tále. 

Inscenácia je dramatizáciou slávnej novely slovenskej spisovateľky Daniely Kapitáňovej Kniha o cintoríne. Postavu mentálne zaostalého Samka excelentne stvárňuje herec Pavol Seriš. Podtitul hry by mohol znieť „čo všetko nenávidíme“, keďže Samko si robí zoznamy ľudí, ktorých nemá rád a ktorí robia v jeho krajine neporiadok. Na zozname sú okrem iných Rómovia, Maďari a všetci cudzinci. Tvorcovia inscenácie sa snažili zakomponovať do hry aktuálne problémy nielen slovenskej spoločnosti, na ktoré Samko svojím tragikomickým spôsobom neustále upozorňuje. V závere sa rozhodne vstúpiť do Ľudovej strany Naše Slovensko, lebo tam je jeho miesto. Za postavu Samka si Pavol Seriš vyslúžil niekoľko divadelných ocenení na festivaloch v Maroku, Taliansku, Estónsku i ďalších krajinách. Predstavenie je interaktívne a Pavol Seriš sa doňho snaží vtiahnuť aj publikum. 

Hra je vhodná pre divákov od 15 rokov!

 

Autor: Martin Konečný, Bábkové divadlo v Košiciach

Text nie je redakčným obsahom Zajtrajších novín. 


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Za postavu Samka získal Pavol Seriš niekoľko divadelných ocenení. Teraz ho môžete vidieť na scéne JORIK

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems