Všade dobre, doma najlepšie?

| Pozvánky | 9. 3. 2018

Ambície ich priviedli na prestížne školy a pracovné pozície doma aj v zahraničí. Po čase opustili veľkomestá a vrátili sa domov, svojich snov sa však nevzdali. Koordinujú tímy ľudí a nastavujú pracovné procesy v úspešných neziskových projektoch. Júlia Rázusová a Lukáš Kvokačka budú 20. marca hosťami diskusie Choices.

Po návrate založila divadlo
Choices sú rozhovory so zaujímavými ľuďmi. Sú príležitosťou premýšľať, formovať si názory a uvedomiť si úspech aj tam, kde ho na prvý pohľad nevidíme. Júlia Rázusová odišla študovať divadelnú réžiu na VŠMU v Bratislave a neskôr absolvovala na Rose Bruford College v Londýne odborný študijný pobyt zameraný na fyzické divadlo. Režíruje hry po celom Slovensku, žije nomádskym spôsobom so základňou v rodnom Prešove. Asi polovicu roka trávi mimo domova a cestuje s celou rodinou. Ako sama hovorí, je to šialenstvo, ale inak to robiť nevedia a nechcú. V roku 2013 založila spoločne s Michaelou Zakuťanskou Prešovské národné divadlo, za ktorého koncept získali nomináciu na Dosky v kategórii Objav roka.

Pomáha telesne postihnutým
Lukáš Kvokačka je programovým manažérom občianskeho združenia Barlička. Pochádza z Prešova, študoval právo na Slovensku, v Španielsku a Holandsku. Po deviatich rokoch práce pre špičky audítorskej branže PwC a EY na Slovensku a vo Veľkej Británii sa vrátil do rodného mesta s ambíciou vytvoriť inkluzívne komunitné centrum pre telesne postihnuté deti, seniorov a obyvateľov Sídliska III. Chce meniť veci k lepšiemu a má pocit, že v Barličke sa to dá. Nateraz tvrdí, že zatiaľ ešte nebol deň, kedy by sa chcel ku korporátnemu životu vrátiť.

Čo návratom domov obaja získali a čo stratili? Je pre nich súčasná práca dostatočnou výzvou? Čo považujú za úspech a čo by poradili mladým ľuďom, ktorí uvažujú, či zostať na Slovensku? To nám prezradia na diskusii Choices 20. marca o 18:00 v HalmiSpace. Organizátorom podujatia je Voices, n.o. Vstup je voľný.

Žofia Teplická, Voices n.o.
Foto: pexels.com


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Všade dobre, doma najlepšie?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems