Naučte sa háčkovať aj na Sídlisku Nad jazerom

| K13 a VÝMENNÍKY | 23. 3. 2018

Vo Výmenníku na Furči sa raz za mesiac stretáva komunita obyvateľov s cieľom naučiť sa háčkovať, alebo sa v tejto ručnej práci zdokonaliť. Dobrá správa je, že spoločné háčkovanie sa rozrástlo aj na ostatné sídliská. Vo februári sa konalo na Terase, v marci na KVP-čku a v apríli sa pridajú Jazerčania.

Háčkované grafity, USE THE C!TY festival. Foto: Tibor Czitó

Pred tromi rokmi sa súčasťou festivalu USE THE C!TY stali aj Háčkované grafity. Háčkované diela vytvárala Silvia Lukačínová spoločne s verejnosťou a okrášlili nimi verejný priestor – zastávky MHD, parky, budovy, lavičky. Nápad sa ujal, a tak sa Silvia spolu s Výmenníkmi rozhodli urobiť z Háčkovaných grafitov celoročný projekt pozostávajúci z rôznych podujatí či workshopov. Minulý rok to bolo Háčkovanie v parku, začiatkom tohto roka zorganizovali benefičné háčkovanie pre predčasne narodené bábätká, v Kulturparku aktuálne prebieha verejná výstava diel od obyvateľov Košíc a raz mesačne sa konajú aj workshopy v rôznych výmenníkoch. Ten najbližší bude 12. apríla od 16:00 vo Výmenníku Važecká. Prísť môže ktokoľvek, kto sa chce naučiť háčkovať alebo sa v tom zdokonaliť. Dôležité je priniesť si vlastnú priadzu a háčik. „Ideou celého projektu je vytvárať komunity ľudí, ktorí sa budú stretávať za účelom háčkovania. Okrem zaujímavého hobby sa môžu spoznať a nadviazať kontakty. Takéto príležitosti by mali byť čo najbližšie k ľuďom, a to je dôvod, prečo sa workshopy začali konať aj na iných sídliskách, nie iba na Furči,“ hovorí Silvia Lukačínová. Momentálne rozbieha aj prípravy na obrovské háčkované dielo, ktoré bude súčasťou desiateho ročníka USE THE C!TY. „Verejné inštalácie sa budú počas UTC realizovať už šiesty raz, a dúfam, že budú mať aj tentokrát úspech, a že sa nájde dostatok dobrovoľníkov, ktorí sa zapoja, aby sme plánované megadielo uháčkovali,“ dodáva Silvia.

Ak máte záujem stať sa súčasťou projektu počas festivalu, stačí sa prihlásiť prostredníctvom mejlu na hackovane.grafity@gmail.com alebo telefonicky 0904 298 079. Festival USE THE C!TY 2018 sa bude konať od 30. mája do 2. júna.

Gabriela Mišurová


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Naučte sa háčkovať aj na Sídlisku Nad jazerom

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems