Dvaja Košičania, dve výstavy, dva výmenníky

| K13 a VÝMENNÍKY, Umenie | 9. 3. 2018

Výmenníky Brigádnická a Štítová sa premenia na malé galérie. Jeden ovládnu fotografie Pavla Maria Stejskala a druhý maľby oceneného autora Miroslava Kotora. Obe výstavy sa slávnostne otvoria 12. marca.

Miroslav Kotora – Obľubujem, hľadám, tvorím.

Výstava s názvom Couples alebo Dvojice od Pavla Maria Smejkala nadväzuje na jeho predchádzajúce projekty. Autor tentokrát siahol po archívnych fotografiách, ktoré pochádzajú takmer z celej Európy. Zaujímavé je, že ide o identické zábery z toho istého negatívu a je len na pozorovateľovi, čo a či vôbec si nejaký rozdiel všimne. Vernisáž sa koná 12. marca o 18:00 vo Výmenníku Brigádnická, výstava potrvá do 12. apríla a sprístupnená bude každý utorok až piatok od 17:00 do 19:00.

Pavel Maria Smejkal – Dvojice.

Rovnako originálna bude aj výstava Miroslava Kotoru, oceneného autora Košickej palety 2017. Predstaví na nej výber svojich 40 diel zo žánrov krajinomalieb, zátiší či portrétov. Okrem nich nebude chýbať ani ocenené dielo Košickej palety s názvom Prekvapenie. Otvorenie výstavy je 12. marca o 17:00 vo Výmenníku Štítová. Potrvá do 29. marca a sprístupnená bude každý utorok, stredu a štvrtok od 14:00 do 18:00 alebo na požiadanie.

Gabriela Mišurová
Foto: archív Výmenníkov


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Dvaja Košičania, dve výstavy, dva výmenníky

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems