Chlieb bez múky

| Tipy z redakcie | 9. 3. 2018

Kulinárski tradicionalisti sa teraz isto chytajú za hlavu. Už z princípu odmietajú zelerové hranolky, tofu burger či cestoviny z jablka. Nieto ešte chlieb bez múky. Ale dajme mu šancu! Obsahuje zdravé semienka a chutí božsky.

Potrebujeme: 230 g slnečnicových semienok, 2 vajcia, 30 g chia semienok, 60 g zlatých ľanových semienok, 2 ČL kypriaceho prášku, 25 g psyllia, 2 ČL rasce, 2 PL jablčného octu, 1 ČL soli, vodu.

Postup: Chia semienka namočíme na 5 minút do 0,6 dl vody. Slnečnicové, ľanové semienka a psyllium pomelieme alebo rozmixujeme v mixéri. Do pomletej zmesi pridáme namočené chia semienka (ak nestihli absorbovať všetku vodu, tak zvyšok precedíme) i všetky ďalšie ingrediencie (môžeme pridať aj lyžicu proteínu) a postupne pridávame vodu, až kým nevznikne konzistencia podobná cestu. Cesto vlejeme do formy srnčí chrbát, ktorú sme vystlali papierom na pečenie. Pečieme na 180 °C a špilkou skúšame, či je hotové. Po upečení necháme chlieb vychladiť a odpariť vodu. Chlebík vydrží približne 5 dní.

Dobrú chuť!

Foto: redakcia
(Recept pochádza z duangu diéty, ktorá je súčasťou čínskej medicíny.)


Tags: , ,

Prečítajte si aj:









pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Chlieb bez múky

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.





Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems