Aprílový koncert Emmy Drobnej v Kulturparku

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY | 9. 3. 2018

Slovenská speváčka Emma Drobná vydala v novembri minulého roka svoj debutový album You Should Know a singlami Words a Smile dobila hitparády slovenských i českých rádií. Aktuálne sa pripravuje na koncerty. Aj na ten, ktorý odspieva 14. apríla v Kulturparku.

Lepší záver roka 2017 si talentovaná speváčka ani nemohla predstaviť. Vydala debutový album You Should Know, jej singel Words sa na niekoľko týždňov usadil na prvých priečkach slovenských i českých rádiových hitparád a za šesť mesiacov ho na YouTube videlo vyše 3 700 000 fanúšikov. Speváčka bodovala aj s pesničkou Smile. Kým videoklip k singlu Words natáčala Emma počas štyroch dní na svojich obľúbených miestach vo Veľkej Británii, najmä v Londýne a prímorskom meste Brighton, vizuál k Smile vznikol v českej metropole. Aj keď názov skladby v slovenskom preklade znamená Úsmev, ide, naopak, o melancholickú pieseň s hĺbavou atmosférou.

V novembri 2017 vydala Emma Drobná debutový album You Should Know.

Aby toho nebolo málo, pred Vianocami potešila Emma aj klipom k singlu Remember. Zrodil sa v tatranskej prírode a jeho zaujímavosťou je, že speváčka sa priamo pred kamerami nechala potetovať. Skladbu venovala kamarátke Linde. Aj keď sa nevidia tak často, ako by chceli, na Vianoce sa stretnú vždy. Tak sa Emma rozhodla, že ako spomienku na priateľstvo si názov piesne vytetuje na ruku.

Prvá slovenská skladba
Emmin debutový album You Should Know vznikal dva roky a obsahuje speváčkin debut – jej prvú pieseň v slovenčine, ktorú pomenovala Keby. Text našla vo svojom mobile, kam si ho v minulosti napísala a zabudla naň. Zvyšných jedenásť songov spieva v obľúbenej angličtine a nie je tajomstvom, že texty skladieb si píše sama. O obal albumu sa postaral vyhľadávaný módny fotograf Marcel Gonzalez-Ortiz.

Koncert Emmy Drobnej je naplánovaný 14. apríla o 19:00 v Kasárňach/Kulturparku v budove Alfa. Vstupné je 17 eur v predpredaji (prých sto lístkov kúpite za 15 eur)/19 eur v deň podujatia. Lístky zakúpite online na www.predpredaj.sk.

Emma Drobná (1994) pochádza z Nového Mesta nad Váhom. Spevu sa venuje od deviatich rokov. Je víťazkou štvrtej série speváckej súťaže Česko Slovenská SuperStar 2015.

Redakcia
Foto: Marcel Gonzalez-Ortiz

 


Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Aprílový koncert Emmy Drobnej v Kulturparku

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems