Tabačka Kulturfabrik opäť uvedie úspešnú aktivistickú inscenáciu Vagína monolólgy

| Pozvánky, Tlačové centrum | 12. 2. 2018

„Pravdepodobne najdôležitejšia hra politického divadla za posledné desaťročie…“
– The New York Times –

„Strhujúce, vtipné, a takmer neznesiteľne dojemné… Je to kus umenia, ako i prenikavý kus kultúrnej histórie, je to báseň a polemika, hra, balzam a požehnanie.“
– Variety –

(Košice, 12. február 2018) Tabačka Kulturfabrik v spolupráci s Ariadnina niť uvádza aktivistickú inscenáciu hry Eve Ensler VAGÍNA MONOLÓGY, ktorá je súčasťou celosvetového hnutia na zastavenie násilia páchaného na ženách a dievčatách a nadväzuje na tradíciu série predstavení odohraných v Košiciach. Predstavenie sa uskutoční na Valentína – 14. februára vo veľkej sále košického kultúrneho centra Tabačka.

Čo sú to Vagína Monológy?

New York Times ich označil za „vtipné“ a „dráždivé“, Daily News zas ako „inteligentné“ a „odvážne“. Vagína Monológy, ktoré boli úplne po prvýkrát odohraté ako off-Broadway samotnou autorkou Eve Ensler, sa vnárajú do mystérií, humoru, bolesti, sily, múdrosti, krivdy, zneúctenia či rozrušenia – do pocitov, dojmov a spomienok zakorenených v hĺbke skúseností všetkých žien. Eve Ensler prezentovala túto hru s ohromným uznaním naprieč celým svetom – počnúc Záhrebom, cez Santa Barbaru, Londýn, až po Seattle, od Jeruzalemu, po Oklahoma City.

Villard Books / Random House boli prví, ktorí vo februári 1998 publikovali originál knihy “The Vagina Monologues”, s predslovom od Glorie Steinem. Špeciálna edícia knihy bola vydaná v tvrdej i mäkkej väzbe vo februári 2008 na počesť desiateho výročia V-Day. Účasťou na predstavení tak diváci môžu podporiť myšlienku vzniku svetoznámeho bestselleru VAGÍNA MONOLÓGY, ktorý je označovaný ako biblia novej generácie mladých žien a spolu s odvážnymi ženami, ktoré sa pre tento večer stali herečkami a užiť si oslavu ženskej sexuality v celej jej šírke a tajomnosti.

“Pridajte sa k nám ako POČÚVAME! KONÁME! a POVSTÁVAME! v snahe dosiahnuť revolučnú zmenu pre ženy a dievčatá, ktoré sú obeťami násilia.”

Pod vedením Jany Wernerovej účinkujú: Lenka Krajčovičová, Viktoria Krajňáková, Silvia Kamenská, Erin Zeleňáková, Katarína Hurkalová, Natália Kamenská, Martina Gajdošová, Lenka Volčková, Ivana Rusnáková, Magdaléna Haľková a Katarína Bučková.

Vagína Monológy sa odohrajú 14. februára 2018 o 18:00 h a 20:00 h v Tabačke Kulturfabrik na Gorkého ulici 2 v Košiciach. Lístky v hodnote 5€ a 4€ (študenti a nezamestnaní) sú dostupné v predpredaji na stránke www.tabacka.sk a budú sa predávať aj na mieste pred začiatkom podujatia. Kúpou vstupenky na podujatie podporíte aktivity organizácie Fenestra, ktorá v Košiciach dlhodobo pôsobí a bojuje proti násiliu páchanému na ženách.

Pomoc organizácii Fenestra

Výťažok z predstavenia venujeme mimovládnej organizácii Fenestra v Košiciach, ktorá už viac 20 rokov obhajuje právo žien na život bez násilia. Fenestra prevádzkuje poradenské centrum pre ženy zažívajúce násilie zo strany svojich manželov, partnerov, prípadne bývalých manželov alebo partnerov. Okrem priamej pomoci a podpory ženám a ich deťom sa Fenestra dlhodobo venuje aj vzdelávaniu rôznych inštitúcií, ktoré prichádzajú do kontaktu so ženami zažívajúcimi násilie; zvyšuje povedomie a informovanosť širokej verejnosti o tejto problematike a rozvíja spoluprácu s inštitúciami a organizáciami, ktoré sa podieľajú na riešení problematiky násilia páchaného na ženách.

Viac info:
www.vday.org
www.fenestra.sk
www.tabacka.sk

Tento článok nie je obsahom redakcie.


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Tabačka Kulturfabrik opäť uvedie úspešnú aktivistickú inscenáciu Vagína monolólgy

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems