Mamičky na materskej dovolenke sa budú stretávať W Záhrade

| K13 a VÝMENNÍKY | 23. 2. 2018

Do Výmenníka Wuppertálska prichádza nová komunita – skupina mamičiek na materskej dovolenke. Svojim deťom chcú vštepiť základy ekologického životného štýlu. V Komunitnej záhrade KVP sa budú venovať pestovaniu lokálnych a sezónnych surovín, výrobe prírodnej kozmetiky, zbieraniu rôznorodých byliniek či separovaniu odpadu. Na spoločné stretnutia pozývajú nielen mamičky.

Do skupiny Skupina W Záhrade sa môžu pridať aj mamky s malými deťmi. Autor: Viktória Živčáková

„Sme ženy a matky, ktoré majú pozitívny vzťah ku kontaktnému rodičovstvu a noseniu detí. Rady sa stretávame, vymýšľame a plánujeme nové veci. Sme kreatívne a najviac milujeme svoje deti, preto prichádzame s novým projektom s názvom W Záhrade,“ hovorí o zámeroch neformálnej skupiny Viktória Živčáková a dodáva: „Chceme deťom ukázať, ako sa pestuje, ako rastie a aký prínos má pre nás ovocie a zelenina.“

Logo aktivít W Záhrade navrhnuté priamo neformálnou skupinou mamičiek.

Naučia sa vyrábať prírodnú kozmetiku
Skupina sa popri pestovateľských prácach bude venovať aj teoretickým otázkam. Deti naučia, prečo je potrebné separovať odpad a starať sa o našu Zem. Mamičkám budú venovať workshopy na tému, ako si jednoducho pripraviť prírodnú kozmetiku a ako sa liečiť bylinkami. To všetko preto, aby ekologický, teda priateľský prístup k prírode bol pre budúce generácie samozrejmosťou od najútlejšieho veku. „Vo Výmenníku Wuppertálska na sídlisku KVP vidíme potenciál a výborné podmienky na realizáciu komunitného projektu s názvom W Záhrade. Už dlhodobo tu funguje komunita zaoberajúca sa problematikou, ktorej by sme sa chceli venovať aj my,“ hovoria členky a mamičky skupiny W záhrade.

Skupina sa stretáva každý štvrtok od 10:00 do 12:00 vo Výmenníku Wuppertálska na Titogradskej ulici. Pridať sa môže každý.

Renáta Zolnaiová


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Mamičky na materskej dovolenke sa budú stretávať W Záhrade

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems