King Shaolin + Parrots of Madness + Jeno’s Brothers

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY | 23. 2. 2018

Slovenská new-age popová kapela King Shaolin štartuje začiatkom marca DMH Tour 2018. DMH je skratka ich novej skladby Dead Mans Heart. To značí, že na turné odznejú aj novinky. A v novej zostave. A v Košiciach aj s predskokanmi Parrots od Madness a Jeno’s Brothers.

King Shaolin. Foto: Boris Majerník

Košice sú na pláne v sobotu 17. marca o 20:00. King Shaolin sa tešia nielen na publikum, ale aj atmosféru Kulturparku. „Košice sú naším druhým domovom, máme tu množstvo priateľov, známe miesta a Kulturpark je nádherný priestor, kde sa nám dobre hrá. Preto chceme koncert zahrať čo najlepšie, aby sme na ten večer nezabudli,“ hovorí spevák skupiny Dominik Štofko. Na otázku, či zahrajú aj veci z pripravovaného albumu, odpovedá: „Budeme hrať všetko, čo rozhýbe ľuďom boky. Čiže aj niektoré nové skladby, napríklad Dead Mans Heart, podľa ktorej sme turné nazvali.“ A to je vlastne ďalšia tanečná a pozitívna skladba vyprodukovaná v duchu new age. Filozofické a náboženské myslenie Nový vek je postavené na duchovných základoch. Zameriava sa na spirituálne hľadanie pravdy, vieru v posmrtný život, samoliečiteľstvo a pod. Ako sa new age prejavuje v tvorbe King Shaolin? „Všetci máme rozdielne príbehy, názory, vedomie, no pochádzame z rovnakej energie, na ktorú keď sa napojíme, máme prístup k spoločnému vedomiu. Hudba King Shaolin je o tom, akí sme z môjho pohľadu vo svojej podstate a že všetci sme sa narodili ako dobré, nepoškvrnené duše, čo chcú milovať, pomáhať a prežívať nové veci,“ vysvetľuje Dominik.

Nový bubeník i vokalistky
King Shaolin hrali od roku 2015 v zostave Dominik Štofko (spev, gitara), Norbert Neuschl (basgitara, sprievodné vokály), Michal Uličný (bicie) a Michal „Mustafa” Novák (gitara, sprievodné vokály), ale v zostave nastali zmeny. Na turné sa predstaví nový bubeník Michal Skácel i vokalistky Erika Reindlová a Klára Mockovčiaková. Spoločne zahrajú v šiestich slovenských mestách a všade im predskočí nejaká kapela. V Košiciach až dve. Domáci funk-rockový objav Parrots of Madness a takmer rodinná banda Jeno’s Brothers z Humenného. A vďaka týmto účinkujúcim už teraz vieme, že koncertný večer bude veselý, živý a maximálne pozitívny.

Kapela King Shaolin vznikla v roku 2013 a vydala dva štúdiové albumy – Road to the Machiavelli Valley (2012) a Play Against The Rules (2017). Nových skladieb je dostatok na ďalšie dva, ale kapela ich chce zverejňovať postupne, aby si každá získala svoju pozornosť. Nedávno sa chlapci blysli aj klipom k songu Nobody Said. O zaujímavé surreálne kompozície a obrazy sa postarali samotní hudobníci a režisér Laco Richtarik.

Turné DMH Tour 2018 sa začína 3. marca v Novom meste nad Váhom a končí sa 24. marca v Bratislave. Ak by ste King Shaolin náhodou nestihli, môžete ich stále vidieť aj po boku Celeste Buckingham. Pre viac info sledujte Facebook kapely alebo kingshaolin.com.

Gabika


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: King Shaolin + Parrots of Madness + Jeno’s Brothers

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems