Dáša Kostovčík a jej plná zostava

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY | 9. 2. 2018

Košické kultúrne centrá K13 predstavia počas februárového dvojkoncertu mladé slovenské hudobné esá. Vystúpi bratislavská formácia The Youniverse a košická speváčka Dáša Kostovčík s kapelou.

The Youniverse pláva v našich hudobných vodách tretí rok. „Hráme najmä gitarovú hudbu, v ktorej sa dajú nájsť vplyvy od bluesu a rock n’ rollu, cez r’n’b, soul, reggae, až po elektroniku a hip hop. Úprimne povedané, posledné nahrávky už ani nevieme zaradiť. Náš hudobný prejav sa neustále mení. Ostáva rovnaký len vo svojej intenzite,“ hovorí s úsmevom speváčka Tammy Nižňanská. Za najväčší úspech kapely považuje skutočnosť, že sa vôbec stretli. „A že nám to dohromady hrá fakt dobre. Myslím si, že sme asi jediná ne-metalová kapela, ktorá robí bordel na pódiu. Každý z nás je osobnosť, a to sa prejavuje aj na stagei. Niekedy sa tým necháme úplne ovládnuť, a práve toto je emócia, ktorú v našich končinách často nie je vidieť. Občas sa hudobníci príliš držia na uzde a ak diváci majú šťastie, tak koncerty síce bývajú hudobné zážitky, ale vizuálne veľmi nie.“ Plány kapely do budúcna sú jasné: „Oslovovať stále viac ľudí a posúvať sa ďalej – kreatívne, hudobne, osobne.“ V Košiciach sa predstaví The Youniverse v kompletnom zložení Tammy Nižňanská (spev), Jerguš Oravec (gitara), Šimon Vladár (basgitara) a Adam Olexík (bicie).

Bratislavská formácia The Youniverse. Foto: Martin Adam Pavlík Photography

Dáša Kostovčík band
Po bratislavskej kapele zaspieva domáca Dáša Kostovčík. Bývalá členka formácie Peter Bič Project a spoluautorka veľkého hitu Hey Now aktuálne vystupuje s novou kapelou. Na gitare ju sprevádza Filip Kluknavský, bicie patria Martinovi Lecho Lechmanovi a na klávesoch hrá jej manžel Matúš Pavlík alias PauLeak. Dášine piesne sú často ovplyvnené jej momentálnou náladou, ale aj literatúrou, ľudovou hudbou, prírodou či spoločenským dianím. Napríklad skladba Bible vznikla ako odpoveď na bombové útoky v Bruseli. Vo všeobecnosti sú jej pesničky dynamické a plné pozitívnej energie, a tú sa jej darí úspešne preniesť aj na fanúšikov po celom Slovensku. A inak tomu nebude ani v Kulturparku, kam sa celá kapela veľmi teší: „V podstate to bude prvý veľký koncert v plnej zostave, ktorý budeme hrať doma v Košiciach. Čiže predstavíme všetky naše skladby, veľa úplne nových, a tešíme sa, že si to budeme môcť naplno užiť.“ Dáša nám prezradila, že momentálne s kapelou chystajú videoklip k skladbe Ty a ja. „A keďže sa nám podarilo nazbierať dosť pesničiek, plánujeme v blízkej dobe aj vydanie nášho prvého albumu v digitálnej podobe.“

Dáša Kostovčík band. Foto: Dávid Hanko

Dvojkoncert v znamení mladých hudobných talentov sa uskutoční 22. februára o 19:00 v Kulturparku v budove Alfa. Vstupné sú 4 eurá v predpredaji a 6 eur v deň podujatia. Lístky zakúpite cez www.k13.sk alebo v informačnom centre Delta na Kukučínovej 2.

Eva Barnišinová


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Dáša Kostovčík a jej plná zostava

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems