Cirkusový alebo výtvarný workshop?

| K13 a VÝMENNÍKY | 23. 2. 2018

Objavte čaro cirkusu bez zvierat a naučte sa ovládať štetce a farby podľa vašich predstáv. Vo Výmenníkoch vás umeleckým svetom prevedie všestranne nadaný Ondrej Jakubčák. Svoje zručnosti a skúsenosti odovzdá prostredníctvom výtvarného kurzu na Wuppertálskej či cirkusových workshopov pre deti na Važeckej.

Ondrej Jakubčák vystupuje s kamarátmi na rôznych podujatiach a trhoch. Foto: Dodo Jankovský

Vo Výmenníku Važecká objavia deti krásu akrobacie a žonglovania. S Ondrejom sa naučia nielen žonglovať a točiť palicami, ale dokonca si skúsia ľudskú pyramídu. Tento cirkus je určený všetkým malým šibalom, ktorí zbožňujú športové aktivity a nehanbia sa vystupovať na verejnosti – zakončí sa totiž veľkolepým vystúpením na námestí v Košiciach počas festivalu USE THE C!TY 2018. Kurz sa koná každý piatok na striedačku – raz pre deti zo ZŠ a raz pre verejnosť. Presné info o časoch nájdete na www.vymenniky.sk.

Výtvarný kurz je určený rôznym vekovým kategóriám. Ondrej Jakubčák ho povedie každý pondelok od 13:00 do 15:00 vo Výmenníku Wuppertálska. Jeho cieľom je kresba a maľba portrétu či okolitého sveta, zlepšenie techník a podporenie výtvarnej múzy. Kurz uzavrie spoločná vernisáž diel. Viac informácií o podujatiach nájdete na www.vymenniky.sk.

Na cirkusovom kurze sa deti naučia žonglovať, točiť palicami a skúsia si ľudskú pyramídu Foto: archív Výmenníkov

Ondrej Jakubčák vyštudoval výtvarnú výchovu a dejepis na vysokej škole v Banskej Bystrici. Začínal so stredovekým šermom, no záľubu našiel najmä vo varietnom umení. Vďaka svojim bohatým skúsenostiam vedie cirkusový kruz vo Výmenníku na Wuppertálskej a svoje pôsobenie rozširuje ďalej.

Gabriela Mišurová


Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Cirkusový alebo výtvarný workshop?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems