Ako som sa stala ženou s chybami

| Deti, Stĺpček | 9. 2. 2018

Keď si človek zakladá na mienke, čo o sebe vytvoril on sám, zákonite musí prísť konfrontácia. Kedysi som si o Lucii Radzovej myslela, že je takmer neomylná, precízna, predvídavá, dodržujúca termíny a argumentačne zdatná. Lucia svoje schopnosti pilne trénovala v redakcii Zajtrajších novín. Vo chvíľach pochabej samoľúbosti bola za ne na seba dokonca hrdá. Pche, aké krátkozraké!

Dnes by sa o Lucii R. dalo povedať, že je zábudlivá, nechápavá, nevšímavá, nepresná… Pointa vtipu jej bežne dôjde o dva dni a aj obyčajné rozhovory jej zvyknú docvaknúť s oneskorením. Je normou, že si nepresne prečíta recept na koláč, a potom sa diví, prečo sa nevydaril. A termíny? Minule prišla ku kaderníčke o deň neskôr. Nehovoriac, že aj argumentačne zlyháva…

Čo sa skrýva za zmenou povahy Lucie R.? Ona sama sa preto cíti nepatrične. Najprv bola šokovaná, potom na seba nahnevaná, aktuálne hľadá príčinu. Lebo niekto za to musí byť zodpovedný! A v tom Príčina prichádza na scénu.

Príčina sa z ničoho nič rozkričí. Prosí si jesť. Akútne! Príčina sa potkne a rozčapí na podlahe. Chce pomojkať. Ihneď! Príčina vyžaduje mliečko. Okamžite! Príčina si myslí, že musí cikať. Urgentne! Príčina sa strašidelne nudí, treba sa s ňou hrať. ASAP! Príčina nechce, aby Lucia varila, treba si s ňou kresliť. Bezodkladne! Príčina sabotuje písanie stĺpčeka, vyžaduje si púšťanie pesničiek. Takoj! Príčina sa smeje a uteká pred overalom. Milovaná Príčina, už oblečená v overale, pred odchodom z domu povie: „Kaki!“ A zaraz!

Toto sa Lucii deje celý boží deň a v noci 5 až 10 krát. Kontrolky najvyššej priority blikajú na časovej osi 24/7 príliš často. Materský mozog je preťažený, a tak v sebazáchove vypúšťa, čo môže. Veci do seba zapadajú. Lucii sa uľavilo, zdá sa, že všetko je tak, ako má byť. Navyše, pri dverách zvoní Skúška správnosti. Kto to len môže byť? Lucia nikoho nečaká. Ahaaa, veď to je kamarátka s dieťaťom. Prišli na mamažúrku, ktorá sa koná až zajtra. Lucia ich so širokým úsmevom pozve ďalej, hoci je ešte v pyžame a v byte má neskutočný bordel. Lebo pre kamošku má pochopenie, ako pre nikoho iného.

 

Text a foto: Lucia Radzová


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ako som sa stala ženou s chybami

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems