Umelci! Zapojte sa do výzvy a pracujte v zahraničí

| Creative Industry Košice | 29. 1. 2018

Creative Industry Košice v spolupráci s občianskym združením K.A.I.R. vyhlásili výzvu na medzinárodný program Borderline Offensive: Laughing in the Face of Fear. Okrem trojročnej umeleckej spolupráce a výskumu zahŕňa rezidenčné pobyty, kultúrno-názorovo-tvorivé výmeny so zahraničnými umeleckými centrami, navrhovanie a vedenie workshopov či účasť na medzinárodných výstavách. Pozor, termín na podanie prihlášky je do 14. februára.

Štyria umelci zo Slovenska sa budú tri roky zaoberať spoločenskými otázkami a výskumom v oblasti populizmu, migračnej krízy či xenofóbie. A to pomocou humoru a umenia. Súčasťou medzinárodného programu Borderline Offensive budú okrem umeleckých workshopov, výstav a diskusií aj rezidenčné pobyty vo Švédsku, Holandsku, Bulharsku či Srbsku. Počas nich budú talentovaní Slováci spoznávať miestne komunity prisťahovalcov a tvoriť vlastné diela.

Podmienkou na zaradenie do výberu je vyplniť online formulár obsahujúci životopis a umelecké portfólio. Zapojiť sa môže umelec bez ohľadu na pohlavie, vek a typ umenia. Prihlasovací formulár na trojročný medzinárodný program a rezidenciu nájdete na borderlineoffensive.eu. Bližšie informácie sú aj na cike.sk/vyzvy. Prihlásiť sa môžete do 14. februára.

Redakcia
Foto: archív CIKE


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Umelci! Zapojte sa do výzvy a pracujte v zahraničí

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems