Stále nové zážitky vo Výmenníkoch

| K13 a VÝMENNÍKY | 29. 1. 2018

Výmenníky na košických sídliskách podporujú aktívnych ľudí so zápalom pre kultúru a rozvoj seba a svojho okolia. Pomáhajú im pri organizovaní vlastných alebo spoločných podujatí, ktoré častokrát menia celú komunitu. Niekoľko nových podujatí určených prevažne ženám rôzneho veku sa práve rozbieha, prinášame ich krátky prehľad.

Pre mamičky a malé detičky
Úplne novým podujatím vo Výmenníkoch je bruškovanie. Ide o stretnutia budúcich rodičov a duly, ktorá im pomáha pripraviť sa na pôrod, ale aj materstvo či starostlivosť o novorodenca. Mamičky s deťmi sa môžu zapojiť aj do tvorivých dielní s lektorkami Ankou Vaňovou či Karin Mikulášovou alebo vytvoriť kreatívne návrhy na podujatí Fairy Fashion. Vo Výmenníku Wuppertálska sa každý utorok stretávajú malé módne návrhárky so svojimi mamkami či babkami. Spoločne sa učia nové techniky šitia, spoločne fantazírujú o nových modeloch a čo je najdôležitejšie, podporujú a pomáhajú si navzájom. Móde sa venujú aj vo Výmenníku Važecká na módnych dielňach s názvom Z ulice. Prispieť svojou kreatívnosťou ku košickej módnej značke VYVA môže každý, nováčikom sú dvere otvorené.

Klub Štvorlístok vo Výmenníku Važecká. Foto: Michaela Grlická

Zážitky medzi panelákmi pre školákov
O program pre deti a mládež do 15 rokov sa starajú dve občianske združenia. Vo Výmenníku Obrody sa každý pondelok konajú stretnutia detského outdoorového klubu STOPA, vďaka ktorým spoznávajú svoje mesto a čaro okolia Košíc. Raz do mesiaca ich čaká aj niekoľkohodinový turnaj v spoločenských hrách. Klub Štvorlístok z Výmenníka Važecká si na tento rok pre deti so sídliska pripravil poznávacie výlety naprieč európskymi krajinami. A nudiť sa nebudú ani na pravidelných x-boxových turnajoch.

Power joga sa koná každý štvrtok vo Výmenníku Jegorovovo. Foto: Tibor Czitó

Pre telo aj dušu
Relaxačné cvičenia s lektorkou Júliou Sepešiovou sú určené ženám najmä v strednom veku, ale nie je to podmienkou. Vylepšiť si kondíciu môžu dámy aj na hodinách Power jogy s lektorkou Tatianou. Orientálny tanec pod vedením Ivety Lukšovej je určený pre ženy akéhokoľvek veku. Vďaka nemu si zlepšia držanie tela, pohyblivosť chrbtice a spevnia svaly.

Viac informácií o všetkých podujatiach nájdete na www.vymenniky.sk.

Gabriela Mišurová a Renáta Zolnaiová


Tags: , , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Stále nové zážitky vo Výmenníkoch

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems