Verili by ste, že…?

| K13 a VÝMENNÍKY | 11. 12. 2017

Takýmto slovami by sa dal opísať tento rok vo Výmenníkoch. Pre mňa osobne bol najturbulentnejším zo všetkých. Bol plný emócií, poučných skúseností a jedinečných zážitkov. Podarilo sa nám naštartovať mikrograntovú večeru Dobrý tanier, navštíviť Rotterdam a priniesť si z neho inšpirácie k ďalšej práci, vytvoriť rekord v háčkovaní, prekvapiť módnou prehliadkou na hladine jazera, vymaľovať električku, skutočný panelák použiť ako kulisu divadla, zorganizovať jeden z najväčších rómskych festivalov na Slovensku, osláviť štvrté narodeniny našej komunitnej záhrady, po deviatykrát použiť mesto na festivale USE THE C!TY, po šiestykrát pripraviť Polievkový festival, cestovať do nanosveta, zapojiť sa do Týždňa vedy a techniky na Slovensku či objaviť nové talenty a komunity na sídliskách.

Pracovali sme tvrdo, ale so zápalom, miestami sme sa ocitali na konci so silami a častokrát odkázaní na vlastné sily. Výmenníky spoločne s festivalmi počas roka navštívilo viac než 32 000 Košičanov. Na toto číslo sme hrdí, avšak to, čo nás naozaj teší a posúva vpred, je rozvoj a napredovanie komunít a jednotlivcov, ktorí sa na Výmenníky obrátia, čoho príkladom sú nominácie na ocenenie Roma Spirit pre dve „naše“ komunity. Zmeny nastali postupne od začiatku roka aj vnútri tímu odchodom starších kolegov a príchodom nových, vrátane projektového manažéra Matúša Binca. Avšak chod Výmenníkov to nijako neovplyvnilo. Každá organizácia je živým organizmom, ktorý sa vyvíja a jeho obmena je prirodzená. Každý člen tímu vložil do svojej práce kúsok seba, a to si so sebou Výmenníky ponesú naďalej, aj po ich odchode. Práca každého z nich mala zmysel a bola prínosná.

A čo nás čaká v roku 2018? Pribudnú nové vízie, nápady, pohľady na možnosti ďalšieho rozvoja, širšia ponuka aktivít a podujatí či intenzívnejšie hľadanie neobjavených talentov na sídliskách. Čaká nás ešte pracovitejší rok, aby sme naplnili naše ambície, aby sme ešte výraznejšie a s väčším dosahom menili životy na košických sídliskách.

Renáta Zolnaiová


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Verili by ste, že…?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems