Novoročný koncert s filmovou hudbou

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY | 25. 12. 2017

Žiadny obraz, len zvuk. Košický Kulturpark sa 19. januára premení na netypickú kinosálu. Nesmrteľné melódie zo svetoznámych filmov zahrá novovzniknuté slovenské hudobné teleso Peter Balogh Orchestra.

Novoročný koncert Filmová hudba ponúkne slávne soundtracky v miniorchestrálnom predvedení. „Návštevníkom chceme pripomenúť krásne melódie celosvetovo známych filmov a navodiť príjemnú umeleckú atmosféru. Úvodná skladba bude zároveň aj mojou najobľúbenejšou. Je to pieseň Love Story z rovnomenného filmu,“ prezrádza huslista Peter Balogh. V sprievode huslí, klavíra, violončela a kontrabasu sa potopí najznámejšia loď, tóny zo Schindlerovho zoznamu pripomenú hrôzy druhej svetovej vojny, s Doktorom Živagom sa diváci vrátia do ruských politických bojov boľševickej revolúcie. A s legendárnymi Tromi orieškami pre Popolušku si zaspomínajú na štedrovečerné rozbaľovanie darčekov a vianočnú domácu pohodu. „Pre návštevníkov máme na konci koncertu pripravené špeciálne prekvapenie, no neprezradím, čo to bude,“ láka Balogh.

Peter Balogh, huslista a zakladajúci člen nového slovenského hudobného telesa Peter Balogh Orchestra. Foto: Ladislav Mláka

Najznámejšie filmové soundtracky v podaní Peter Balogh Orchestra zaznejú 19. januára o 19:00 v Kulturparku v budove Alfa. Vstupné je 5 eur v predpredaji/7 eur v deň podujatia. Lístky zakúpite v infocentre Delta na Kukučínovej 2 alebo na www.k13.sk.

Peter Balogh Orchestra je novým slovenským hudobným telesom. Vzniklo v lete 2017 a jeho členmi sú hudobníci zo Slovenska i Maďarska: Peter Balogh (husle), Drahoslav Bango (klavír), Elemér Duka (violončelo) a József Ӧkrӧs (kontrabas). K ich najväčším úspechom patrí angažmán v detroitskom Michigane, kam sa chystajú koncom januára 2018.

Eva Barnišinová


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Novoročný koncert s filmovou hudbou

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems