Najlepšie ľudové tance a piesne zo SĽUK-u

| Pozvánky | 25. 12. 2017

Projekt Slovenského ľudového umeleckého kolektívu, pripravený špeciálne pre januárové turné, má názov To najlepšie zo SĽUK-u. Pozostáva z výberu programov, ktoré súbor odpremiéroval v priebehu niekoľkých desiatok sezón. V rámci tanečno-hudobnej šnúry zavíta aj do košickej Angels Arény.

Program To najlepšie zo SĽUK-u „predstavuje pestrú mozaiku ľudových tancov a piesní z našej rozmanitej umeleckej tvorby, a to v podaní profesionálneho tanečného súboru, ľudovej hudby a ženskej speváckej skupiny. Snažili sme sa, aby jednotlivé časti spolu dramaturgicky ladili a vytvárali pôsobivý a zaujímavý celok pre divákov. Celkovo vystúpi dvanásť párov tanečníkov a desať členov Ľudovej hudby a speváckej skupiny SĽUK-u. Cieľom programu je dokázať, že folklór má potenciál osloviť nielen staršiu generáciu, ale aj súčasného mladého diváka,“ vysvetľuje Lucia Sopková, PR manažérka SĽUK-u.

Výber toho najlepšieho predstaví profesionálne umelecké teleso okrem Michaloviec, Humenného, Bardejova a Popradu aj v Košiciach, 28. januára o 19:00 v Angels Aréne. Cena lístkov je 8 alebo 12 eur a zakúpite ich cez sieť Ticketportal.

Eva Barnišinová


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Najlepšie ľudové tance a piesne zo SĽUK-u

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems