Zoznámili sa cez inzerát, nahrali album a vyrazili na turné

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY | 27. 11. 2017

Instinct je mladá česko-slovenská kapela. Jej členovia sa spoznali v Prahe na základe novinovej inzercie, a preto pomenovali svoju hudobnú prvotinu Na inzerát. Chalani v novembri vyrazili na prvé „veľké“ turné a 1. decembra zahrajú v Košiciach.

Štúdiovka Na inzerát vyšla v septembri tohto roka. Obsahuje 11 skladieb a textársky sa na nej okrem členov kapely podieľali aj slovenské esá ako Daniel Hevier (Medzitým) či Ľuboš Zeman (Na život a na smrť, Človek). Práve k jeho skladbám majú hudobníci špeciálny vzťah. „Pre mňa osobne je výnimočná pieseň Človek. Vznikla intuitívne, je emocionálna, priamočiara a má silný text,“ hovorí bubeník Ondřej Simon. Srdcovkou basáka Martina Havelku je zase pesnička Na život a na smrť. „Je prvou, na ktorej som sa v Instincte podieľal. Najviac ma oslovuje hudobne. Má veľa gitarových a rockovejších prvkov, a práve tie ju robia zaujímavejšou.“ Album vznikal približne rok a pol. Šesť skladieb sa ešte pred jeho vydaním objavilo v éteri slovenských rádií. Jednou z nich bola aj cover verzia Zlodej slnečníc od Elánu.

Členovia Instinctu sa spoznali cez inzerát. Foto: Jan Hadraba

Väčší tím, jedinečnejší zážitok
Štvorica chalanov v týchto dňoch vyráža na prvé turné a na každom koncerte pokrstia svoj album. Ondřej priznáva, že takouto formou sa chcú odvďačiť fanúšikom. „Len vďaka nim sme tam, kde sme a môžeme robiť to, čo milujeme a čo nás napĺňa. Takže cítime povinnosť byť im čo najbližšie pri tomto dôležitom míľniku.“ Dodáva, že návštevníci uvidia doteraz najväčšiu šou, akú kedy kapela predviedla. „Pripravili sme niekoľko prekvapení (nemyslím len hudobných) a zaujímavých hostí. A keďže je zvykom, že debutový album chodí krstiť osobnosť, ktorá je profesne ďalej, aj my sme jednu takú oslovili. Určite ju bude väčšina košického publika poznať. Ale kto to bude, to zistíte až na koncerte.“ Chlapci majú pre fanúšikov z Košíc špeciálny odkaz: „V piesni Človek sa spieva, že ,žiješ len raz, tak ži naplno, nech to má spád‘. Tak žite naplno, ale najmä žite s nami 1. decembra v Kulturparku (19:00)!“

Cena lístkov je 7 eur a zakúpite si ich cez sieť Ticketportal.

Kapela Instinct vznikla v roku 2011. Jej členmi sú Lukáš Ciho (spev), Miroslav Maršík (gitara), Ondřej Simon (bicie) a Martin Havelka (basgitara).

Eva Barnišnová


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Zoznámili sa cez inzerát, nahrali album a vyrazili na turné

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems