Výmenníky otvárajú bezplatnú gitarovú školu pre deti

| Hudba, Vzdelávanie | 13. 11. 2017

Výmenníky šíria kultúru a umenie po košických sídliskách, hľadajú a podporujú neznáme talenty. Ponúkajú im možnosti a cesty, akými sa môžu odprezentovať, nájsť svoje publikum a ukázať vlastné umenie. Jednou z takýchto príležitostí je gitarová škola pre deti.

Hudobné nadanie môže prerásť do talentu, ak sa podchytí v rannom veku. Tradične sa začína s výukou klávesových nástrojov, ktoré sú na jemnú motoriku menej náročné, neskôr sa prechádza k strunovým a bicím. Séria workshopov vo Výmenníku Važecká bude vedená skúsenými muzikantmi Gabrielom Palinským a Viliamom Hennelom z košickej kapely Burning line. Určené sú deťom od 8 do 13 rokov. Dvojica svojim žiakom postupne vysvetlí teóriu, neskôr základy hrania a správneho prstokladu až po prvý samostatný akord. Naučia ich synchronizovať obe ruky, aby zvládli viaceré rôzne úkony súčasne. Dostanú základy tvorby piesne od úvodu, slohu, refrénu až po záver skladby. Na záverečnom workshope potom zahrajú svoju prvú spoločnú pieseň. Hodiny sú plánované na 90 minútové stretnutia od 18:00 dvakrát do mesiaca.

Workshopy sa začínajú 14. novembra a sú zadarmo, potrebné je priniesť si len vlastnú gitaru. Viac informácií nájdete na www.vymenniky.sk.

Renáta Zolnaiová
Foto: Ilustračná, pexels.com


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Výmenníky otvárajú bezplatnú gitarovú školu pre deti

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems