Tour de culture

Zápisky prvomatky XX.

| Deti, Stĺpček | 13. 11. 2017

Asi nie som jediná matka na svete, že mi sem-tam chýba predošlý nematerský život. Hoci si existenciu bez L. nedokážem predstaviť, stále sa nájde kopec aktivít, ktoré si zatiaľ odopieram. Ja viem, že aj na nich raz príde, a potom budem slziť za bábätkovským obdobím. Avšak aktuálne mi veľmi chýbajú vernisáže, koncerty, premietania – skrátka kumšt! A tak sme sa v mene mojej duševnej spokojnosti vybrali s malou parťáčkou „žiť“!

V jeden týždeň sme si naložili všetko, po čom mi srdce piští. Galériu, kino aj Kulturfabrik. Vo Východoslovenskej galérii som nechala L. počas výtvarného kurzu vybehať, vykresliť a vyjačať všetku prebytočnú energiu. Vyextrahovala sa v dokonalé prvodiela. Následne sme spolu zašli na výstavu Alexandra Eckerdta, kde mne – vyhladovanej prvomatke – takmer vyšla slza katarzie z úžasu nad maľbami a plastikami lokálneho sympaťáka. (Túto terapiu si musím dopriať častejšie.)

Celkom z iného súdka boli raňajky v Kine Úsmev, kde sme si s mama-kamkami vydobyli premietanie super milého rodinného filmu pod tajomným názvom 50 Shades Darker. Áno, smiali sa z nás premietači. Áno, snímka sa nelichotivo označuje ako „Mommy Porn“. Áno, boli pri tom naše deti do 2 rokov, ktoré keď kukli na plátno, zakričali: „Cicka!“ A áno, vôbec sa za toto všetko nehanbíme. Lebo sranda v živote musí byť. V tom rodičovskom vrchovate.

Po úžasnom čajovom Red espresse z Úsmevu sme sa hromadne (das 9 matiek a rovnaký počet detí, tie v bruchu ešte nerátame) presunuli na obed do Tabačky. Lebo detský kútik. Lebo jedlo. Lebo prostredie. Tabačka je mesto v meste, roztopašná pohoda a hoci tam práve nikto nekoncertuje, stačia mi tie ich tehlové steny, aby som nasala underground atmosféru. A tú teda v žiadnej bejby-kafé ku sójovému latéčku nenúkajú.

Kultúrne sa dá na Východnom pobreží vyžiť hoci aj každý deň. Lenže ja sa po akčných záťahoch vééľmi rada vraciam ku pokojným domácim hrám s kockami, k čítaniu rozprávok v posteli či k prechádzkam po lúkach za koníkmi. Malá zmena robí všedný deň nevšedným.

Lucia Radzová
Foto: VSG

Sledujte viac zo života L+L: Zápisky prvomatky na Facebooku


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Tour de culture

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems